PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

#
Festyny na zakończenie wakacji-strażniczki szkolne dzieciom
2021-09-06
Sobota 4 września była bardzo atrakcyjnym dniem dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, jak i dla „profilaktyczek” ze Straży Miejskiej
#
Gołąb " na gigancie" wpadł w ręce strażniczek miejskich
2021-07-14
W czasie wakacji nie tylko młodzi ludzie porzucają domowe pielesze i udają się na tzw.gigant. Wczorajsza interwencja dotyczyła uciekiniera z rodziny gołębi.
#
NIEDŁUGO WAKACJE
2021-06-23
W związku ze zbliżającymi się wakacjami Straż Miejska zawitała do szczecińskich szkół i przedszkoli. Celem wizyty było wskazanie najmłodszym zasad jakie obowiązują w czasie przebywania nad wodą lub w górach. Natomiast uczniom klas starszych funkcjonariuszki przypomniały jak prawidłowo należy przeprowadzić Pierwszą Pomoc Przedmedyczną.
#
Piknik Pasji dla mieszkańców Szczecina
2021-06-23
Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Kulturalno-Społecznych TWIKS, które prowadzi Centrum Seniora w Szczecinie zorganizowało Piknik Pasji dla organizacji pozarządowych.
#
Powitanie lata ze strażnikami miejskimi
2021-06-23
W niedzielę 20 czerwca odbył się na ulicy Duńskiej pikinik rodzinny
#
Strażniczki szkolne znów prowadzą zajęcia w szkołach w obostrzeniach epidemicznych
2021-02-24
Strażniczki szkolne kolejny raz po otwarciu szkół na nauczanie stacjonarne w klasach 1-3 powróciły z prelekcjami dla najmłodszych.
#
Z wizytą u przedszkolaków. Strażniczki szkolne uczą bezpiecznego zachowania
2020-11-13
Dzisiejsza wizyta strażniczek z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej z prelekcjami dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta to w tej chwili niecodzienne wydarzenie.
#
Kontrole zakrywania nosa i ust na targowiskach
2020-10-27
Weszliśmy w kolejny etap działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa Covid 19.
#
Strażniczki szkolne wracają na zajęcia do placówek oświatowych
2020-09-18
Powrót do szkół i przedszkoli ucieszył zapewne wielu uczniów i rodziców.
#
STRAŻ MIEJSKA Z WIZYTĄ W "TĘCZOWYM DOMKU"
2020-07-17
Mimo, iż są wakacje i czas urlopów Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki wakacji nie mają. Można je spotkać w autobusach, tramwajach oraz galeriach handlowych, gdzie prowadzą działania prewencyjne przypominając o obowiązku zakrywania nosa i ust. Dzisiaj natomiast w ramach profilaktyki spotkały się z podopiecznymi Centrum Opieki nad Dzieckiem POW „Tęczowy domek”. Funkcjonariuszki przypomniały najmłodszym jak bezpiecznie pokonać jezdnię, jak zachować się gdy zaczepia ich osoba obca oraz co zrobić podczas ataku psa. Dzieci mogły poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię na Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego a także jak poprawnie przyjąć pozycję „żółwia” podczas ataku psa. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową pieczątkę oraz książeczkę z omawianymi zagadnieniami.