PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

#
DNI WARSZEWA
2019-09-20
W dniu 8 września na terenie boiska przy ul. Rostockiej oraz placu należącym do parafii św. Antoniego Rada Osiedla Warszewo zorganizowała festyn pod nazwą "Dni Warszewa". Jedną z atrakcji był rowerowy tor przeszkód zaprezentowany przez Straż Miejską, na którym chętne osoby mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Na koniec każdy uczestnik otrzymywał plan lekcji oraz coś słodkiego.
#
ZAKOŃCZENIE LATA Z RADĄ OSIEDLA NOWE MIASTO
2019-09-04
W dniu 31 sierpnia na terenie boiska przy ul. Potulickiej Rada Osiedla Nowe Miasto zorganizowała festyn pod nazwą "ŻEGNAJCIE WAKACJE". W imprezie wzięły również funkcjonariuszki Straży Miejskiej z Referatu Profilaktyki. Strażniczki za pomocą symulatora przejścia dla pieszych uczyły najmłodszych jak poprawnie przechodzić przez jezdnię i na co zwracać uwagę. Na zakończenie każdy uczestnik dostawał pamiątkową pieczątkę, coś słodkiego oraz plan lekcji.
#
Festyn z Radą Osiedla Arkońskie - Niemierzyn
2019-07-10
W dniu 07.07.2019 r. w Parku Chopina odbył się festyn pod hasłem "LATO 2019", zorganizowany przez Radę Osiedla Arkońskie - Niemierzyn. Najmłodsi mogli spotkać się z Gryfusiem maskotką Straży Miejskiej, oraz przymierzyć czapkę służbową i zobaczyć radiowóz od środka. Każde z dzieci otrzymało balonik, coś słodkiego oraz pamiątkową pieczątkę na rączkę.
#
Festyn dla dzieci lekcją szacunku dla dorosłych
2019-06-10
„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym” Phil Bosmans Wielorodność imprez organizowanych z okazji Święta Dzieci świadczy o tym, jak wielką troskę przykładamy do naszych milusińskich. Dzieci otaczamy opieką, miłością, ale i uczymy szacunku dla innych. Między innymi taka była idea festynu z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny na terenie Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT przy ulicy Junackiej. W czasie imprezy dzieci poznawały specyfikę pracy i sprzęt, z którym pracują strażnicy miejscy. Radiowozy i środki przymusu bezpośredniego ( nie broń) cieszyły się dużym zainteresowaniem, nawet dorośli koniecznie chcieli przymierzyć kamizelkę kul-, nożo-i igłoodporną, zapiąć kajdanki, pozować do zdjęć w strażniczych czapkach i z tonfami ( pałka wielofunkcyjna).Wszystko to wzbudzało wiele emocji wśród dużych i małych mieszkańców naszego miasta, ale też pozytywnie wpływało na budowanie wizerunku formacji. Z wielkim szacunkiem najmłodsi opowiadali o swoich wrażeniach ze spotkań w szkołach i przedszkolach ze strażniczkami z Referatu Profilaktyki. Uczą one bowiem nie tylko o zagrożeniach i niebezpieczeństwach , ale o szacunku dla innych ludzi, pracujących w różnego rodzaju zawodach.
#
BRZDĄC 2019
2019-06-05
1 czerwca jak co roku z okazji "Dnia Dziecka" Dom Kultury Słowianin w Teatrze Letnim zorganizował wielki festy pod hasłem Brzdąc 2019. Udział w imprezie wzięły również szczecińskie służby. Na stanowisku Straży Miejskiej na dzieci czekały słodkie upominki, małe gadżety, baloniki, pieczątki na rączkę oraz uwielbiana przez najmłodszych maskotka Gryfuś.
#
Orszak Króla Maciusia
2019-06-03
w dniu 31 maja Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 54 jak co roku i tym razem zorganizowało z okazji Dnia Dziecka paradę ulicami miasta. W przemarszu wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami. Orszak przeszedł ulicami: Mazurska - rondo Katastrofy Smoleńskiej - Śląska - pl. Grunwaldzki - al. Papieża Jana Pawła II - pl. Armii Krajowej - Felczaka - Wąska - Wielkopolska - Podhalańska - Mazurska. Nad bezpieczeństwem zgromadzonych czuwała policja oraz Straż Miejska. Po zakończonej paradzie uczestnicy bezpiecznie wrócili na teren placówki, gdzie czekały na nich różnego rodzaju atrakcje.
#
"DZIECI BEZPIECZNE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ"
2019-05-31
30 maja br. w szkole Podstawowej nr 44 przy ulicy Karpackiej na Skolwinie, gdzie odbył się festyn pod hasłem "Dzień Dziecka na zdrowo i sportowo". Jedną z atrakcji zaprezentowanych przez Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki była gra edukacyjna "Dzieci bezpieczne ze Strażą Miejską". Zadaniem gry jest poszerzenie wiedzy dotyczącej pracy miejskich funkcjonariuszy i przedstawienie profilaktycznych działań Straży Miejskiej : zwrócenie uwagi na zagrożenia czyhające na dzieci podczas codziennej wędrówki przez ulice ze względu na ruch samochodów. Przede wszystkim strażniczki starały się wpajać i utrwalać dobre nawyki w poruszaniu się w ruchu ulicznym. Gra cieszyła się dużym zainteresowaniem, na koniec każdy z graczy otrzymał tematyczną pieczątkę na rękę jako symbol „zaliczenia” z wynikiem pozytywnym gry z drogową symulacją.
#
Bezpieczna wiosna w mundurze
2019-03-25
W czwartek 21 marca z okazji "Dnia wagarowicza" na terenie VII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie odbył się festyn pod nazwą "Bezpieczna wiosna w mundurze". Organizatorem byli funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz z Dyrekcją wspomnianego liceum. W przedsięwzięciu udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, którzy zaprezentowali sprzęt ratowniczy, wykorzystywany podczas niesienia pomocy potrzebującym oraz do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Była to również okazja dla uczniów klas mundurowych z VII LO do zapoznania się z różnorodną specyfiką pracy zaproszonych służb. Na festyn przybyli: - funkcjonariusze z Samodzielnego Oddziału Antyterrorystycznego Policji wraz z robotem do zadań specjalnych, - Technik Kryminalistyki, który pokazał w jaki sposób pobierany jest materiał do badań np. odciski palców, - Ratownicy Medyczni z Polskiego Towarzystwa Ratownictwa z pokazem udzielania Pierwszej Pomocy, - Żandarmeria Wojskowa z symulatorem dachowania, - Straż Pożarna oraz Straż Miejska z pokazem sprzętu służbowego, - uczniowie klas mundurowych VII LO z pokazem chwytów obezwładniających. Cała impreza cieszyła się zainteresowaniem nie tylko gospodarzy ale również uczniów z okolicznych szkół.
#
Przedszkolaki, Gryfuś i krokusowy numer alarmowy Straży Miejskiej
2019-03-22
Pierwszy dzień wiosny w szczecińskiej Straży Miejskiej rozpoczął się od wizyty przedszkolaków z zaprzyjaźnionej placówki z ulicy Romera. Strażnicy miejscy zaprosili najmłodszych mieszkańców naszego miasta, na co dzień uczęszczających do Przedszkola Publicznego numer 75, na obejrzenie wspólnego dzieła powstałego w ramach Krokusowej Rewolucji. Pod koniec listopada ubiegłego roku dzieci z przedszkola wraz ze strażnikami wykonały napis na trawniku pod komendą : 986, czyli alarmowy telefon do Straży Miejskiej. Ciekawostką jest to ,że napis można czytać z dwóch stron! Razem z ekipą przedszkolną i strażnikami krokusy sadził …Gryfuś, który wywołał wiele radości wśród dzieci. Teraz w pierwszy dzień wiosny przyszedł czas na obejrzenie efektów wspólnej pracy. Dzieciom bardzo podobał się żółty ,krokusowy numer telefonu. Zadowolone z wykonanego zadania zapowiedziały się z kolejną wizytą. Chcą posadzić kolejne krokusy układające się w nazwę naszej jednostki: SM… Na koniec tej miłej wizyty strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki zaprosiły dzieci na poczęstunek ,wspólne zdjęcie i omówiły plan prelekcji na najbliższe tygodnie.
#
Rozumiemy zwierzęta
2019-03-14
W dniu 8 marca w Publicznym Przedszkolu Nr 20 przy ul. Wieniawskiego zostało zorganizowane spotkanie pt. "Rozumiemy zwierzęta". Prelekcje przeprowadziły Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki. Celem pogadanki było zaznajomienie najmłodszych z zagrożeniami jakie niesie za sobą kontakt z nieznanym psem. Funkcjonariuszki tłumaczyły jak zareagować gdy biegnie w naszą stronę groźny pies oraz czego nie robić w chwili ataku. Przedszkolaki pod bacznym okiem strażniczek przećwiczyły pozycję drzewka oraz żółwika. Na zakończenie każdy maluch otrzymał pieczątkę z wizerunkiem psa.