PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

#
Z wizytą u przedszkolaków. Strażniczki szkolne uczą bezpiecznego zachowania
2020-11-13
Dzisiejsza wizyta strażniczek z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej z prelekcjami dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta to w tej chwili niecodzienne wydarzenie.
#
Kontrole zakrywania nosa i ust na targowiskach
2020-10-27
Weszliśmy w kolejny etap działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa Covid 19.
#
Strażniczki szkolne wracają na zajęcia do placówek oświatowych
2020-09-18
Powrót do szkół i przedszkoli ucieszył zapewne wielu uczniów i rodziców.
#
STRAŻ MIEJSKA Z WIZYTĄ W "TĘCZOWYM DOMKU"
2020-07-17
Mimo, iż są wakacje i czas urlopów Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki wakacji nie mają. Można je spotkać w autobusach, tramwajach oraz galeriach handlowych, gdzie prowadzą działania prewencyjne przypominając o obowiązku zakrywania nosa i ust. Dzisiaj natomiast w ramach profilaktyki spotkały się z podopiecznymi Centrum Opieki nad Dzieckiem POW „Tęczowy domek”. Funkcjonariuszki przypomniały najmłodszym jak bezpiecznie pokonać jezdnię, jak zachować się gdy zaczepia ich osoba obca oraz co zrobić podczas ataku psa. Dzieci mogły poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię na Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego a także jak poprawnie przyjąć pozycję „żółwia” podczas ataku psa. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową pieczątkę oraz książeczkę z omawianymi zagadnieniami.
#
Stosuj zasady, aby wakacje były bezpieczne!
2020-07-01
27 czerwca br. oficjalnie nastąpiło zakończenie roku szkolnego, którego drugi semestr był w znacznej części zdalną nauką przeprowadzaną w warunkach domowych.
#
Bezpieczne ferie: Straż Miejska przypomina i radzi
2020-02-12
Aura za oknem nie wskazuje, ale rozpoczęły się ferie zimowe! W naszym województwie potrwają do 21 lutego.
#
Odblaski dla seniorów
2020-01-24
Jak co roku, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, przedstawiciele Urzędu Miasta, Policji oraz Straży Miejskiej rozdali we wtorek rano seniorom ponad 300 gadżetów zwiększających ich widoczność na ulicach: opasek odblaskowych, kamizelek, breloczków. Na skrzyżowaniach w pobliżu C.H. Turzyn na ulicach 26 Kwietnia. Boh.Warszawy, Pułaskiego funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drogach, propagując noszenie elementów odblaskowych jako formę osobistej ochrony pieszego na ulicach.
#
Jak bezpiecznie używać fajerwerków? Strażniczki szkolne przestrzegają i uczą.
2019-12-17
Nadchodzi najbardziej wyczekiwany świąteczny czas w roku - Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. To właśnie z okazji zakończenia starego roku , w noc sylwestrową używane są wyroby pirotechniczne, popularnie nazywane fajerwerkami. Z tej przyczyny Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki od początku grudnia spotykają się z uczniami ze szczecińskich szkół. Uświadamiają młodzież, jakie zagrożenia płyną z nierozważnego i nieumiejętnego posługiwania się tego typu wyrobami.
#
BEZPIECZNYM BYĆ
2019-11-08
Zgodnie z corocznym planem i tym razem w miesiącach wrzesień - październik Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki przeprowadzały w szczecińskich placówkach oświatowych prelekcje dotyczące bezpieczeństwa.
#
DNI WARSZEWA
2019-09-20
W dniu 8 września na terenie boiska przy ul. Rostockiej oraz placu należącym do parafii św. Antoniego Rada Osiedla Warszewo zorganizowała festyn pod nazwą "Dni Warszewa". Jedną z atrakcji był rowerowy tor przeszkód zaprezentowany przez Straż Miejską, na którym chętne osoby mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Na koniec każdy uczestnik otrzymywał plan lekcji oraz coś słodkiego.