Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Posprzątaj po swoim psie, przyjdź po darmowy zestaw
2019-06-13
Już od dzisiaj, we wszystkich Ekoportach i szaletach miejskich, znajdziemy darmowe zestawy do sprzątania po swoich pupilach.
#
Od 1 lipca segregujemy odpady ulegające biodegradacji
2019-06-04
ODPADY ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI W TYM BIOODPADY To nowa frakcja odpadów segregowanych, aby je gromadzić należy wyposażyć nieruchomość w brązowy pojemnik! Do brązowego pojemnika wrzucamy: • obierki warzywne i owocowe • odpadki i resztki pochodzenia roślinnego • fusy po kawie i herbacie • zwiędłe kwiaty • rośliny doniczkowe • gałęzie drzew i krzewów • skoszoną trawę i liście • trociny i korę drzew • niezaimpregnowane drewno Nie wrzucamy: • kości zwierząt • skorupek jajek • mięsa • oleju jadalnego • odchodów zwierząt • popiołu z węgla kamiennego • leków • drewna impregnowanego • płyt wiórowych i pilśniowych MDF • ziemi i kamieni • innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych) Bioodpady należy wrzucać do pojemnika luzem, bez woreczków czy innych opakowań. Źródło: www.segregujemy.ecoszczecin.pl
#
Bezpieczne i legalne grillowanie
2019-04-30
Pierwsza odsłona wielkiego narodowego grillowania już za chwilę, nadchodzi bowiem długi, majowy weekend . To świetna okazja do organizowania pikników w plenerze, biesiadowania przy ognisku i grillu.
#
Majówka na polanach
2019-04-30
Długi majówkowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Tak, jak co roku polany rekreacyjne szykuje się na „oblężenie” mieszkańców Szczecina. Podpowiadamy, gdzie zlokalizowane są polany oraz co powinniśmy o nich wiedzieć. Już dzisiaj leśnicy miejscy rozwożą na polany drewno niezbędne do rozpalenia ogniska. Rozwożone jest jednorazowo. W przypadku, gdy zapas się skończy użytkownicy polan będą musieli zabezpieczyć drewno we własnym zakresie. Można je pozbierać w lesie, bądź przynieść ze sobą. Zabrania się niszczenia drzew, ich wycinania czy łamania gałęzi.
#
Życzenia Wielkanocne
2019-04-17
Drodzy mieszkańcy naszego miasta!
#
Straż Miejska przypomina o pierwszej obowiązkowej deratyzacji
2019-04-16
Straż miejska przypomina o pierwszej w tym roku obowiązkowej deratyzacji, której termin przypada na 15 do 30 kwietnia
#
Odbiór odpadów zielonych
2019-04-02
Od 1 kwietnia ruszył cotygodniowy odbiór odpadów zielonych Jak co roku przypominamy, iż nie trzeba ponownie zgłaszać usługi odbioru odpadów zielonych, jeżeli usługa była już wykonywana w ubiegłych latach. Prosimy aby z formularza dot. zgłoszeń odpadów zielonych korzystały jedynie osoby, które dopiero zakupiły brązowy pojemnik. Natomiast w przypadku zgłoszeń dodatkowego pojemnika lub innych pytań prosimy korzystać z infolinii ( tel. 91 435 1199). Aktualne harmonogramy dostępne są na stronie ecoszczecin, w zakładce harmonogramy. Zabudowa wielorodzinna Zarządy oraz właściciele nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej zapotrzebowanie na kontenery do gromadzenia odpadów zielonych kierują bezpośrednio do Wykonawcy, który obsługuje dany sektor miasta. Sektor 1 Konsorcjum Firm: TomPol Tomasz Franecki oraz Firma Usługowo Handlowa Wincenty Franecki Kontakt w sprawie zamówień: Iwona Konikowska , tel. 601781364, adres e-mail:tompol@franecki.pl Termin podstawienia kontenera wynosi do 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia. Częstotliwość odbioru odpadów zielonych wynosi: - w okresie od 1. XII - 31.III — 1 x miesiąc (na daną nieruchomość) - w okresie od 1. IV - 30.XI — 16 razy możliwość zamówienia kontenera (na daną nieruchomość) Zabudowa jednorodzinna https://ecoszczecin.pl/harmonogramy/
#
Podziwiać! Nie deptać!
2019-03-07
Wiosna coraz śmielej daje znać o sobie. Ostatnio w postaci krokusów wychylających się z zielonych połaci Jasnych Błoni
#
Kwiaty dla Pań z legalnych punktów sprzedaży
2019-03-07
Już jutro święto wszystkich Pań. Niektórzy Panowie twierdzą, że Kobiety należy darzyć atencją przez cały rok
#
Liczenie osób bezdomnych 2019
2019-02-14
W nocy z 13 na 14 lutego 2019 roku odbyło się ogólnopolskie liczenie osób bezdomnych. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie jest gminnym koordynatorem badania, przeprowadzono wspólnie ze wszystkimi służbami i instytucjami prowadzącymi działania w ramach Pogotowia Zimowego. Badanie przeprowadzane jest cyklicznie z inicjatywy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej od 2010 roku. Ze względu na dynamiczny charakter zjawiska bezdomności jest ono przeprowadzane co dwa lata w okresie zimowym. Podczas ostatniego badania w 2017 roku na terenie Szczecina przebywało 965 osób bezdomnych. Tegoroczne liczenie zostanie przeprowadzono wieczorem i w nocy z 13 na 14 lutego we wszystkich schroniskach, noclegowniach, mieszkaniach chronionych, izbach wytrzeźwień, szpitalach, Zakładach Opiekuńczo Leczniczych, aresztach śledczych, zakładach karnych oraz w miejscach przebywania osób bezdomnych – tj. pustostanach, altanach na ogródkach działkowych, domkach itp. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przeprowadzili działania wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, Miejskiej Izby Wytrzeźwień, organizacji pozarządowych prowadzących schroniska, a także funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Określenie liczby osób bezdomnych pozwoli ustalić skalę zjawiska oraz podjąć działania, które mają na celu ograniczenie negatywnych skutków bezdomności.