Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Kondolencje
2019-07-30
„Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich...”
#
Wspólne sprzątanie Plaży Mieleńskiej
2019-07-10
Kolejny raz strażnicy miejscy z Referatu Wodnego pomogli w sprzątaniu nabrzeża plaży Mieleńskiej
#
Co zrobić w przypadku znalezienia padłego zwierzęcia?
2019-06-27
Jeśli spotkamy na drodze potrącone lub padłe w wyniku innych okoliczności zwierzę powinniśmy to natychmiast zgłosić : takie zwierzę należy bowiem jak najszybciej usunąć -to ważne by ciało nie zagrażało uczestnikom ruchu drogowego. W tym celu dzwonimy na policję (numer 997). Jeśli jesteśmy w mieście taką sprawą może się też zająć Straż Miejska (pod numerem 986). Podobnie należy postępować w przypadku, gdy samemu potrąci się zwierzę samochodem. W razie znalezienia martwego zwierzęcia w lesie nie należy dotykać i zbierać części jego ciała. Jeśli jest taka możliwość najlepiej zawiadomić leśniczego - sprawdzi przyczynę śmierci oraz powiadomi odpowiednie służby, które zajmą się usunięciem zwierzęcia. Jeśli go nie znajdziemy należy zadzwonić do na policję lub straż miejską, że zostało znalezione nieżywe zwierzę (Ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach określa zadania gminy). A co robić gdy spotkamy martwe zwierzę w innym miejscu? Najlepiej zadzwonić na numer straży miejskiej, powiadomi ona odpowiednie służby, które zajmują się tego typu sprawami na danym terenie. Na terenie gminy Szczecin sprawa usuwania padłych zwierząt została uregulowana w następujący sposób: Padlina zwierzęca z pasa drogowego zabierana jest na zlecenie ZDITM przez firmę Remondis, poza pasem drogowym szczątki zwierzęce zabierane są przez firmę Psia farma Edward Musz Ostatnie wysokie temperatury spowodowały ,iż zwierzęta tracą orientację lub pop prostu padają wycieńczone. Tylko dzisiaj w rejonie Prawobrzeża strażnicy miejscy interweniowali 4 razy: raz w przypadku odnalezienia padłej wiewiórki na ulicy Krzemiennej blisko przedszkola, pozostałe trzy interwencje dotyczyły potrąconych przez samochody saren na ulicy Zwierzynieckiej. Te piękne zwierzęta podczas tak zabójczych upałów tracą orientację i przebiegają na oślep przez drogę.
#
Posprzątaj po swoim psie, przyjdź po darmowy zestaw
2019-06-13
Już od dzisiaj, we wszystkich Ekoportach i szaletach miejskich, znajdziemy darmowe zestawy do sprzątania po swoich pupilach.
#
Od 1 lipca segregujemy odpady ulegające biodegradacji
2019-06-04
ODPADY ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI W TYM BIOODPADY To nowa frakcja odpadów segregowanych, aby je gromadzić należy wyposażyć nieruchomość w brązowy pojemnik! Do brązowego pojemnika wrzucamy: • obierki warzywne i owocowe • odpadki i resztki pochodzenia roślinnego • fusy po kawie i herbacie • zwiędłe kwiaty • rośliny doniczkowe • gałęzie drzew i krzewów • skoszoną trawę i liście • trociny i korę drzew • niezaimpregnowane drewno Nie wrzucamy: • kości zwierząt • skorupek jajek • mięsa • oleju jadalnego • odchodów zwierząt • popiołu z węgla kamiennego • leków • drewna impregnowanego • płyt wiórowych i pilśniowych MDF • ziemi i kamieni • innych odpadów komunalnych (w tym niebezpiecznych) Bioodpady należy wrzucać do pojemnika luzem, bez woreczków czy innych opakowań. Źródło: www.segregujemy.ecoszczecin.pl
#
Bezpieczne i legalne grillowanie
2019-04-30
Pierwsza odsłona wielkiego narodowego grillowania już za chwilę, nadchodzi bowiem długi, majowy weekend . To świetna okazja do organizowania pikników w plenerze, biesiadowania przy ognisku i grillu.
#
Majówka na polanach
2019-04-30
Długi majówkowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Tak, jak co roku polany rekreacyjne szykuje się na „oblężenie” mieszkańców Szczecina. Podpowiadamy, gdzie zlokalizowane są polany oraz co powinniśmy o nich wiedzieć. Już dzisiaj leśnicy miejscy rozwożą na polany drewno niezbędne do rozpalenia ogniska. Rozwożone jest jednorazowo. W przypadku, gdy zapas się skończy użytkownicy polan będą musieli zabezpieczyć drewno we własnym zakresie. Można je pozbierać w lesie, bądź przynieść ze sobą. Zabrania się niszczenia drzew, ich wycinania czy łamania gałęzi.
#
Życzenia Wielkanocne
2019-04-17
Drodzy mieszkańcy naszego miasta!
#
Straż Miejska przypomina o pierwszej obowiązkowej deratyzacji
2019-04-16
Straż miejska przypomina o pierwszej w tym roku obowiązkowej deratyzacji, której termin przypada na 15 do 30 kwietnia
#
Odbiór odpadów zielonych
2019-04-02
Od 1 kwietnia ruszył cotygodniowy odbiór odpadów zielonych Jak co roku przypominamy, iż nie trzeba ponownie zgłaszać usługi odbioru odpadów zielonych, jeżeli usługa była już wykonywana w ubiegłych latach. Prosimy aby z formularza dot. zgłoszeń odpadów zielonych korzystały jedynie osoby, które dopiero zakupiły brązowy pojemnik. Natomiast w przypadku zgłoszeń dodatkowego pojemnika lub innych pytań prosimy korzystać z infolinii ( tel. 91 435 1199). Aktualne harmonogramy dostępne są na stronie ecoszczecin, w zakładce harmonogramy. Zabudowa wielorodzinna Zarządy oraz właściciele nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej zapotrzebowanie na kontenery do gromadzenia odpadów zielonych kierują bezpośrednio do Wykonawcy, który obsługuje dany sektor miasta. Sektor 1 Konsorcjum Firm: TomPol Tomasz Franecki oraz Firma Usługowo Handlowa Wincenty Franecki Kontakt w sprawie zamówień: Iwona Konikowska , tel. 601781364, adres e-mail:tompol@franecki.pl Termin podstawienia kontenera wynosi do 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia. Częstotliwość odbioru odpadów zielonych wynosi: - w okresie od 1. XII - 31.III — 1 x miesiąc (na daną nieruchomość) - w okresie od 1. IV - 30.XI — 16 razy możliwość zamówienia kontenera (na daną nieruchomość) Zabudowa jednorodzinna https://ecoszczecin.pl/harmonogramy/