Działania profilaktyczne

Strażnicy miejscy wzięli udział w pikniku zdrowotnym "Moja krew-Twoje życie"Strażnicy miejscy wzięli udział w pikniku zdrowotnym "Moja krew-Twoje życie"

W dniu wczorajszym odbył się piknik zdrowotny zorganizowany przez Oddział Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion przy 1 Kompanii Regulacji Ruchu w Szczecinie i przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Jest to wydarzenie plenerowe skierowane do wszystkich mieszkańców , którego głównym celem jest propagowanie honorowego oddawania krwi, także w trakcie trwania pikniku, uzyskanie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz kreowanie pozytywnego wizerunku służb mundurowych wśród lokalnego społeczeństwa. Dodatkowym celem akcji była zbiórka krwi na rzecz pięcioletniej Mai Dąbrowskiej ( https://www.siepomaga.pl/majunia)

Na zaproszenie koordynatora Oddziału SHDK odpowiedział także  Komendant Straży Miejskiej Szczecin delegując do udziału w działaniach prozdrowotnych strażników miejskich z Referatu Profilaktyki SM. Podczas pikniku strażniczki szkolne prezentowały sprzęt służbowy i poprowadziły punkt informacyjno-promocyjny. W związku z tym ,iż na imprezie byli też najmłodsi mieszkańcy naszego miasta profilaktyczki ze Straży Miejskiej miały przygotowane zabawy integracyjne, m.in. gra o zadaniach miejskich stróżów prawa  w wydaniu dla dzieci. Atrakcją dla nich były też balony wiązane przez strażniczki na różne sposoby ( zwierzęta, kwiaty, samochody) i słodkie upominki. Były też inne atrakcje, m.in.kącik plastyczny i konkursy plastyczne o idei honorowego krwiodawstwa w wyobrażeniach dzieci. Dodatkowo: program pod nazwą ” Nie bądź żyła-oddaj czekoladę”, chętni krwiodawcy mogli przekazywać swoje czekolady dla maluchów ze szpitali, domów dziecka.

W czasie pikniku przygotowano dodatkowe atrakcje ze strony organizatorów, m.in. odznaczenia „Honorowych Dawców Krwi- Zasłużony dla zdrowia i Narodu”, medale SHDK Legion, szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa umożliwiło rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego, był także dentobus.

W akcji wzięli udział , oprócz strażników miejskich ,przedstawiciele  Straży Granicznej, Straży Pożarnej, AMW Szczecin, Aresztu Śledczego i kilku jednostek wojskowych.