PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

Brzdąc 2024.jpg
Dzień Dziecka- strażnicy miejscy bawili się z najmłodszymi mieszkańcami
2024-06-03
1 czerwca w naszym mieście to dzień, w którym dominowała radość, zabawa i uśmiechy naszych milusińskich. Międzynarodowy Dzień Dziecka w Szczecinie obchodzony był na różne sposoby. Nie mogło na nich zabraknąć strażników miejskich, którzy aktywnie włączyli się w zabawy i atrakcje zorganizowane dla najmłodszych szczecinian.
orszak 3.JPG
Orszak Króla Maciusia przeszedł ulicami miasta
2024-05-31
Orszak Króla Maciusia to impreza organizowana przez SP 54 od lat. Wydarzenie ma propagować wartości, jakim hołdował Janusz Korczak. Jest też okazją do świętowania zbliżającego się Dnia Dziecka.
turniej rowerowy Rydla 3.jpg
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla najmłodszych
2024-05-13
Pod koniec kwietnia w Szczecinie zorganizowane zostały eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Jest to turniej już z wieloletnią tradycją, cyklicznie odbywający się co roku ( z przerwą pandemiczną).
festyn skandynawski 3.jpg
Dni Skandynawskie 2024.Straż Miejska z trollami i wikingami
2024-05-13
Tematy na czasie, biznes, edukacja, styl życia i …kolorowe ulice Szczecina! Dwa dni trwały obchody jubileuszowej edycji wydarzenia, które już od dekady zmienia nasze miasto.
Bezpieczny senior 8.jpg
Bezpieczny Senior-Strażnicy miejscy uczą i informują o bezpiecznym zachowaniu
2024-04-16
Strażniczki miejskie z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej zazwyczaj prowadzą prelekcje i pogadanki w placówkach oświatowych i przedszkolach, zatem edukują najmłodszą część naszego lokalnego społeczeństwa. Wczorajsze spotkanie w Klubie Delta odbyło się z udziałem starszej publiczności, ale jakże młodej duchem !
3 strazniczki.jpg
Ponad 300 prelekcji w szczecińskich szkołach i przedszkolach
2024-03-01
"Kochanym Paniom ze Straży Miejskiej" - tak zatytułowana jest laurka, jaką w czwartek 29 lutego w ramach podziękowań za wspólną zabawę edukacyjną i poprowadzone zajęcia otrzymały strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki. To miły i wzruszający gest, utwierdzający panie w przekonaniu, że ich praca dydaktyczna ma sens.
Mini Karta rowerowa 8.jpg
Mini-karta rowerowa ze strażniczkami szkolnymi
2023-06-16
Bezpiecznej jazdy na rowerze uczą się najmłodsi, by potem bez problemów poruszać się tym środkiem transportu w mieście, oczywiście pod czujnym okiem rodziców. Pomaga im w tym m.in. Straż Miejska, z której to strażniczki szkolne często biorą udział we wspólnych przedsięwzięciach z placówkami oświatowymi w promowaniu zdrowego stylu życia i poznawania zasad prawidłowego korzystania z rowerów.
Turniej Rowerowy.jpg
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla najmłodszych
2023-04-20
Wczoraj, tj.19 kwietnia w Szczecinie zorganizowane zostały eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.
ferie.jpg
Bezpieczne ferie: Straż Miejska przypomina i radzi
2023-02-10
Aura za oknem na to nie wskazuje, ale rozpoczynają się ferie zimowe!
Zajęcia VII LO 3.jpg
Strażnicy miejscy poprowadzili zajęcia specjalistyczne dla klas mundurowych
2022-11-24
Coraz więcej dyrektorów szkół zwraca się z prośbą do Komendanta Straży Miejskiej Szczecin o możliwość skierowania strażników miejskich do ich placówek i poprowadzenie zajęć tematycznie dostosowanych do aktualnych problemów, zainteresowań i grup wiekowych.