Działania profilaktyczne

Dni Skandynawskie 2024.Straż Miejska z trollami i wikingamiDni Skandynawskie 2024.Straż Miejska z trollami i wikingami

 

Za nami już Dni Skandynawskie, które przez dwa dni odbywały się w Szczecinie. To spotkania biznesowe, kulturalne, rozrywkowe, które wypełniały przestrzeń naszego miasta.  W piątek ulicami Szczecina przeszła Parada Skandynawska. Nie zabrakło dobrze znanych postaci z kultury skandynawskiej, feerii barw i porywającej muzyki.

W części wydarzeń towarzyszących zaserwowano mieszkańcom liczne atrakcje kulturalne: wystawy, pokazy filmów i koncerty. Odbył się również rajd rowerowy, a także najbardziej widowiskowe wydarzenia, które przyciągnęły tłumy, czyli Parada Skandynawska i Piknik Skandynawski. Kolorowy korowód, którym dowodził sambowy zespół Bloco Pomerania przeszedł ulicami miasta z Placu Lotników do Szpinakowego Pałacu. Po zakończeniu barwnego pochodu uczestnicy parady przeszli na Jasne Błonia, gdzie relaksowali się na świeżym powietrzu. Dzięki sponsorom i partnerom Dni Skandynawskich do dyspozycji mieszkańców były leżaki, koce, przekąski, a także liczne atrakcje: zabawy z piłkami, gry, kolorowanki czy warsztaty muzyczne.

Podczas pikniku szczecińskie strażniczki miejskie z Referatu Profilaktyki urządziły też swój kącik z interaktywną grą miejską. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało !

festyn skandynawski 2.jpgfestyn skandynawski 1.jpg