Działania profilaktyczne

Mini-karta rowerowa ze strażniczkami szkolnymiMini-karta rowerowa ze strażniczkami szkolnymi

Bezpiecznej jazdy na rowerze uczą się najmłodsi, by potem bez problemów poruszać się tym środkiem transportu w mieście, oczywiście pod czujnym okiem rodziców. Pomaga im w tym m.in. Straż Miejska, z której to strażniczki szkolne często biorą udział we wspólnych przedsięwzięciach z placówkami oświatowymi w promowaniu zdrowego stylu życia i poznawania zasad prawidłowego korzystania z rowerów.

W ramach kampanii promocyjnej prowadzonej przez Miasto Szczecin a propagującej właśnie zasady korzystania z alternatywnych środków transportu ( rower, hulajnoga, skutery ) Straż Miejska Szczecin otrzymała od spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne materiały dydaktyczne wspomagające widoczność na drodze  i poprawiające bezpieczeństwo podczas jazdy czy poruszania się po ulicach. Są to opaski i breloki odblaskowe, kamizelki dla najmłodszych rowerzystów, worki z elementami odblaskowymi. Wszystko to zostało wykorzystane na ostatnim spotkaniu z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta

w dniu 15.06.23 .W Przedszkolu Publicznym nr 58 ("Akademia Krasnoludków") na ulicy Marlicza 26 odbyła się impreza pod nazwą Mini- karta rowerowa. Przedszkolaki w formie wspólnej zabawy integracyjnej ze strażniczkami miejskimi brały udział w egzaminie, który składał się z części teoretycznej i praktycznej. W egzaminie uczestniczyło łącznie 25 przedszkolaków w wieku 5-6 lat. W części teoretycznej dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zasad poruszania się rowerem po drodze, jak i rozpoznawały poszczególne znaki drogowe. W części praktycznej dzieci pokonywały przygotowany przez Straż Miejską  tor rowerowy. Wszystkie dzieci bezproblemowo zdały egzamin i  otrzymały emblematy Mini- karty rowerowej, kamizelki odblaskowe jak i odblaski w kształcie misia.