OSIEDLA

Działania Strażników OsiedlowychDziałania Strażników Osiedlowych

#
Strażnicy miejscy na ratunek
2019-02-20
W swojej codziennej pracy strażnicy miejscy muszą zachować szczególną czujność. Czasami jest ona na wagę…czyjegoś zdrowia i życia. Wtorkowy, przedpołudniowy objazd kontrolny strażników miejskich z Oddziału Prawobrzeże zakończył się udzielaniem pierwszej pomocy mężczyźnie na przystanku autobusowym. Jadąc radiowozem ulicą Goleniowską funkcjonariusze zauważyli na przystanku „Jugosłowiańska” kobietę, która pochyla się nad leżącym mężczyzną i jednocześnie usiłuje rozmawiać przez telefon komórkowy. Strażnicy widząc tą niecodzienną sytuację zatrzymali pojazd i podbiegli na przystanek. Już po kilkudziesięciu sekundach wiedzieli, że leżący mężczyzna doznał ataku padaczkowego. Obaj funkcjonariusze mają uprawnienia ratownika medycznego z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i bezbłędnie rozpoznali symptomy epilepsji. Zabezpieczyli przed urazami poszkodowanego, ułożyli w pozycji bocznej ustalonej i wezwali Pogotowie Ratunkowe. Podczas oczekiwania na ratowników dowiedzieli się, że ów mężczyzna choruje także na cukrzycę. Przybyła po kilku minutach na miejsce ekipa Pogotowia Ratunkowego zabrała mężczyznę do szpitala.
#
Podrzucił gałęzie-zapłacił mandat
2019-02-20
Pierwsze promienie wiosennego słońca skłoniły mieszkańców naszego miasta do robienia porządków w przydomowych ogródkach. Nie wszyscy jednak zrobili to zgodnie z prawem. Dwa dni temu strażnicy miejscy z Oddziału Północ otrzymali zawiadomienie ,iż na tzw. betonówce w okolicach ulicy Ostoi-Zagórskiego ktoś z samochodu wyrzuca odpady. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane w zgłoszeniu miejsce. A tam w najlepsze trwał wyładunek przyciętych gałęzi, przywiezionych samochodem – w mniemaniu sprawcy-w ustronnym miejscu. Taki sposób pozbywania się odpadów tzw.zielonych ( organicznych) jest wykroczeniem. Bez zbędnych dyskusji mężczyzna przyznał się do winy. Za ten czyn strażnicy nałożyli na niego mandat karny i zobowiązali do uprzątnięcia przywiezionych gałęzi. Na zdjęciach widać przywiezione odpady i następnie uprzątnięty teren. Straż Miejska przypomina: Podczas prac porządkowych w przydomowych ogródkach należy pamiętać, że nie wolno spalać liści, gałęzi i innych odpadów organicznych. Odpady zielone powinny być zagospodarowane zgodnie z przepisami w ww. regulaminie. W praktyce oznacza to, że zielone odpady powinny być kompostowane albo oddane do ekoportu (Straż Miejska przypomina, iż na terenie miasta Szczecin działają Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zwane EKOPORTAMI http://www.ekomapa.szczecin.pl/). Można też nieodpłatnie, w ramach podpisanych umów na wywóz śmieci, składować odpady organiczne w brązowych pojemnikach. W taki pojemnik należy się zaopatrzyć we własnym zakresie.
#
Nielegalny zrzut szamba
2019-01-11
Nie wszystkim czystość środowiska leży na sercu.
#
Finał "dobrej zabawy" w kajdankach
2019-01-11
Nocna służba strażników miejskich zazwyczaj kończy się odwiezieniem kilku delikwentów w „odmiennym stanie świadomości” na Izbę Wytrzeźwień
#
Mandat za spalanie płyt paździerzowych
2019-01-03
Dbanie o jakość powietrza w mieście to jeden z priorytetów w działaniach służb miejskich.
#
Nielegalne spalanie na ogrodach działkowych
2018-12-13
W dniu 12.12.2018 roku strażnicy miejscy z Oddziału Północ pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym około godziny 1600 otrzymali zgłoszenie dotyczące gęstego dymu wydobywający się z ogrodów działkowych na ulicy Rostockiej.
#
"Paczka dla Zwierzaczka" od strażników miejskich
2018-12-10
Dzisiaj, przed południem strażnicy miejscy z Oddziału Północ zawieźli w ramach akcji ”Paczka dla Zwierzaczka” dary dla bezdomnych zwierzaków.
#
Strażnicy miejscy ujawnili pożar na ulicy Granitowej
2018-10-24
W dniu 23 października około południa strażnicy osiedlowi z Oddziału Prawobrzeże podczas patrolowania swojego rejonu
#
Alkohol szkodzi zdrowiu
2018-10-24
Jak bardzo szkodzi- przekonał się wczoraj pewien mieszkaniec Szczecina, którego chęć wypicia kolejnej porcji trunku doprowadziła do przymusowego unieruchomienia przez funkcjonariuszy.
#
Mandat za spalanie liści
2018-10-19
W dniu 17.10. 2018 roku pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym około godziny 18 strażnicy patrolujący rejon osiedla Skolwin na ulicy Inwalidzkiej zauważyli gęsty dym wydobywający się z ogrodów działkowych, strażnicy zlokalizowali działkę, na której spalane były w dużej ilości liście orzecha. Kobieta która spalała te liście oświadczyła, że „robi porządki na działce”. Funkcjonariusze poinformowali panią, że spalanie odpadów roślinnych jest wykroczeniem z art. 191 ustawy o odpadach i ukarali mandatem. Na koniec strażnicy przypomnieli sposoby na zagospodarowanie odpadów zielonych: można przekazać je do Ekoportu, kompostować lub gromadzić w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach, w jakie winny być wyposażone ogrody działkowe.