Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

Bardzo drogi kawałek... papieru
2008-09-01
Długo, bo 8 lat, będzie miał czas myśleć pewien mieszkaniec naszego miasta o tym, że nie warto śmiecić. W jego przypadku rzucenie papieru na ulicę będzie go kosztowało 8 lat odsiadki.
Legwan na "gigancie"
2008-08-26
Dzisiaj w godzinach nocnych przy Przychodni Wojskowej na ul. Piotra Skargi patrol Straży Miejskiej zauważył niecodzienne zjawisko. Po parkingu placówki medycznej spokojnie spacerował sobie uroczy, zielony... legwan.
W obronie napadniętych kobiet
2008-08-21
Agresja niektórych ludzi po prostu przeraża, tak jak zdarzenie z dzisiejszego dnia. Z pozoru zwyczajny spacer dwóch pań z psem w okolicy ulicy Niemcewicza i Kadłubka skończył się dla nich fatalnie.
Znak drogowy otworzył furtkę do działania
2008-08-07
Wiele problemów zarówno mieszkańcom, jak i rowerzystom dostarczała ulica Wikiewicza, a właściwie jej fragment traktowany jako ścieżka rowerowa. Kierowcy zastawiali ją swoimi samochodami, tworząc nieformalny punkt ich sprzedaży, mini giełdę.
Ktoś nas docenił...
2008-07-31
"Straż Miejska powinna otrzymać nagrodę za zdyscyplinowanie posiadaczy samochodów mieszkających w budynkach przy ulicy Lnianej 14, 15, 16, 17". Taki telefon odebrała redakcja lokalnej gazety "Panorama 7" od jednej z mieszkanek, a którą to opinię następnie nam przekazano.
Mandat za sterczące pręty
2008-07-25
Firma budowlana, która prowadziła rozbiórkę przy ulicy Łabędziej została ukarana przez Straż Miejską mandatem. Stwierdziliśmy, że sposób prowadzenia robót stwarza zagrożenie.
"Trochę" po terminie
2008-07-25
W środę w rejonie Parku Kijewo przy ul. Prostej ujawniono dużą ilość nieświeżego mięsa. Straż Miejska w trybie natychmiastowym zaleciła uprzątniecie "nieświeżego problemu". Oddział na Prawobrzeżu prowadzi czynności wyjaśniajace zmierzajace do ujawnienia sprawcy.
Niebezpieczne spalanie
2008-07-25
Udalo się ujawnić sprawcę spalania odpadów. Po otrzymaniu sygnału przez Oddział na Prawobrzeżu, Strażnicy udali się w rejon osiedla Kijewo, gdzie ujawniono mężczyznę spalajacego odpady wytwarzające toksyczny dym. Sprawcę ukarano mandatem 500 zł.
Kontrola czystości
2008-07-25
Wspólne kontrole ZUK i Straży Miejskiej przynoszą efekty. Kontrola dotyczy odprowadzania nieczystości ciekłych. Na pierwszy ogień poszły tereny wokół jeziora Głębokie. W pierwszym dniu działań ukarane mandatem zostały trzy osoby. Kontrole zapowiadane są też w innych rejonach miasta.
Nowszy model
2008-07-25
Nowy słup na fotoradar pojawił się na ul. Gdańskiej. "Nowy" budzi duże zainteresowanie ze wzgledu na nowoczesny wygląd. Słup, który stał do tej pory, nie odchodzi do lamusa. Będzie prawdopodobnie umieszczony przy ul. Chopina.