AKTUALNOŚCI

Śniadanie Wielkanocne dla ubogich i bezdomnychŚniadanie Wielkanocne dla ubogich i bezdomnych

Strażnicy Miejscy z Referatu Profilaktyki SM tradycyjnie włączyli się w przygotowanie paczek, obsługę przy wydawaniu posiłkóworaz pomoc przy organizowaniu w Śniadania Wielkanocnego dla potrzebujących Szczecinian, które odbyło się w Technikum Ekonomicznym nr 1 przy ulicy Sowińskiego w Szczecinie.

W dniu wczorajszym strażniczki szkolne wraz z pracownikami Caritas i DK Słowianin spakowały 430 paczek z produktami żywnościowymi , które będą wręczane osobom potrzebującym po zakończeniu wspólnego posiłku. Tradycyjnie również , jak co roku strażnicy osiedlowi zawieźli około 50 paczek tym osobom w kryzysie bezdomności, które z różnych względów nie są w stanie uczestniczyć w wielkanocnym spotkaniu. Odwiedzą osoby potrzebujące w miejscach ich przebywania ( altany, pustostany, opuszczone garaże) .

 

Takie spotkanie wielkanocne odbyło się już po raz  piętnasty. Gośćmi na wspólnym posiłku było około 400 bezdomnych, potrzebujących oraz ubogich mieszkańców naszego miasta. Organizatorami spotkania byli: Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Dom Kultury Słowianin. Dużego wsparcia udzielili też sponsorzy.

 

Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Zachodniopomorski, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydent Miasta Szczecin.

 

Całe wydarzenie nie odbyłoby się, gdyby nie ogromna pomoc i poświęcenie ze strony wolontariuszy obsługujących gości. Byli to wolontariusze z Liceum nr XI, wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka  Szkolno - Wychowawczego nr 2, pracownicy Caritas .