Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Krokusowa Rewolucja w Straży Miejskiej
2018-11-23
23 listopada, w ostatni dzień 7 edycji Krokusowej Rewolucji, pomysłodawczyni pani Marii Myśliwiec razem wraz z Sylwiuszem Mołodeckim z „Zielonych Ogrodów " zawitali do Straży Miejskiej, która także przed swoją siedzibą zapragnęła mieć krokusowe kobierce .Organizatorem j Krokusowej Rewolucji jest Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń w ramach Inicjatywy Lokalnej. Teren przed Komendą Straży Miejskiej na kilka godzin zakwitł fioletowymi balonami z logo Krokusowej Rewolucji. Tak przygotowani z niecierpliwością oczekiwaliśmy na grupę przedszkolaków z PP nr 75 z ulicy Romera 11, które miały pomóc w sadzeniu krokusów. Punktualnie o godzinie 10.00 przybyło 21 przedszkolaków z 3 opiekunkami. Po krótkim instruktażu pod okiem pana Sylwiusza wyposażone w rękawiczki ochronne dzieci wraz ze strażnikami rozpoczęły obsadzanie napisu na trawniku pod komendą . Wcześnie rano funkcjonariusze przygotowali napis: 986, czyli alarmowy telefon do Straży Miejskiej. Później, przy akompaniamencie śmiechu i dobrej zabawy, strażnicy i dzieciaki obsadzili wykopany napis, który można czytać z dwóch stron! Razem z ekipą przedszkolną i strażnikami krokusy sadził …Gryfuś, który wywołał wiele radości wśród dzieci Po wykonanej pracy strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki zaprosiły dzieci na poczęstunek, a pan Sylwiusz Mołodecki przeprowadził kilka konkursów dla najmłodszych. Na pamiątkę wspólnego przedsięwzięcia przedszkolaki otrzymały od straży miejskiej miniaturki Gryfusia, którego pokochały od pierwszego wejrzenia. Na koniec strażnicy zaprosili twórców Krokusowej Rewolucji na obejrzenie efektów wspólnej pracy.
#
Nie bądźmy obojętni , pomóżmy bezdomnym
2018-10-31
Nie pozostawaj bierny, gdy zobaczysz osobę bezdomną śpiącą na klatce schodowej
#
Akcja "Znicz 2018"-planowane działania Straży Miejskiej Szczecin
2018-10-30
Dzień Wszystkich Świętych oraz przebieg dni poprzedzających święto zawsze obfituje zwiększonym natężeniem ruchu drogowego na terenie całego miasta.
#
Dzień Strażnika Miejskiego 2018
2018-09-21
Straż Miejska Szczecin w dniu 19 września obchodziła swoje coroczne święto- Dzień Strażnika Miejskiego.
#
Straż Miejska przypomina o drugiej obowiązkowej deratyzacji
2018-09-06
Straż miejska przypomina o drugiej w tym roku obowiązkowej deratyzacji, której termin przypada na 15 do 30 września.
#
Nietypowe koczowisko bezdomnych
2018-08-30
Do niedawna w tym wraku bezdomni urządzili sobie koczowisko.
#
"Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich..."
2018-08-14
W imieniu funkcjonariuszy i pracowników Straży Miejskiej Szczecin, składam najgłębsze...
#
Festiwal fajerwerków Pyromagic 2018
2018-08-09
PLAN ZABEZPIECZENIA Festiwalu Fajerwerków PYROMAGIC 2018 przez Straż Miejską Szczecin w dniach 10 - 11 sierpnia 2018r. CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA IMPREZY 10-11.08.2018 - XI Edycja Pyromagic Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne, to jedyny tej skali w naszym kraju festiwal widowisk pirotechnicznych. Od 2008 roku przy Wałach Chrobrego w Szczecinie swoje aranżacje zaprezentowały 24 firmy z 20 krajów. „Pyromagic” to magia ognia, światła i dźwięku, a w tym roku w dniach 10.08-11.08.2018 będziemy mogli podziwiać trzy konkursowe widowiska pirotechniczne: 10.08 2018r - PYROEVENTS - Temexson Romania oraz - PLATINIUM FIREWORKS - Philippines 11.08.2018r - PYROTEX FIREWORKS - England.
#
Kontrole Sanepidu.Strażniczki szkolne na półkoloniach.
2018-07-11
Dla strażniczek szkolnych z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej przerwa wakacyjna w szkołach nie oznacza przerwy w ich pracy. Wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej strażniczki miejskie biorą udział w kontrolach placówek, w których prowadzone są wakacyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży. Do tej pory, do 10 lipca pracownicy Sanepidu w asyście miejskich funkcjonariuszek odwiedzili 8 takich placówek. Sprawdzane są przede wszystkim warunki sanitarne, w jakich przebywa młodzież, wszelkie zgody i koncesje na prowadzenie wypoczynku zorganizowanego w formie półkolonii. W dotychczasowych kontrolach nie stwierdzono uchybień: placówki są dobrze przygotowane pod względem sanitarnym i bezpieczeństwa wypoczywających. Zaplanowane są już kolejne kontrole, w dniu 11 lipca strażniczki miejskie i pracownicy sanepidu odwiedzą kolejne dwie placówki.
#
Odblaski na Urodziny Miasta
2018-07-05
5 lipca świętujemy 73 rocznicę przejęcia przez polską administrację zarządu nad Szczecinem, tradycyjnie obchodzoną jako urodziny naszego miasta. To kolejna uroczysta okazja do tego, aby przypomnieć mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem przedstawiciele Urzędu Miasta, Policji, Straży Miejskiej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz członkowie Szczecińskiego Klubu Rowerowego „Gryfus” skupili się na rowerzystach. W czwartek w godz. 8 – 9 na placu Grunwaldzkim przy pomniku Marynarza zachęcali szczecinian do bezpiecznego korzystania z jednośladów. Przejeżdżający tamtędy rowerzyści otrzymywali urodzinowe upominki, oczywiście poprawiające ich bezpieczeństwo na drogach.