PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

3.jpg
Dzień otwarty w Straży Granicznej
2018-10-18
5 października 2018 r. na terenie Jednostki Straży Granicznej odbył się festyn z okazji odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi. Udział w wydarzeniu wzięło wiele formacji współpracujących a jedną z nich była Straż Miejska. Na imprezę zostały zaproszone dzieci z pobliskich szkół.
13.jpg
Festyn Rodzinny "Niepodległa na wesoło"
2018-09-25
22 września na terenie Szkoły Podstawowej Nr 5 odbył się festyn rodzinny, na który zostały zaproszone Strażniczki Miejskie. Funkcjonariuszki przy użyciu mobilnego miasteczka ruchu drogowego szkoliły uczniów jak poprawnie zachować się przechodząc przez przejście dla pieszych.
2.jpg
Przedszkolak także może być EKO
2018-09-24
W ramach cyklicznych zajęć profilaktycznych z uczniami, w dniu 11.09.2018 r. Strażniczki Miejskiej odwiedziły najmłodszych w Przedszkolu Publicznym Nr 58 przy ul. Jaworowej 48. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że mogą być EKO. Funkcjonariuszki za pomocą filmu oraz plansz edukacyjnych zaprezentowały jak maluchy w prosty sposób mogą dbać o naszą planetę. A wystarczy tylko zakręcić wodę podczas mycia zębów lub wyłączyć światło gdy wychodzimy z pomieszczenia.
2.jpg
Bezpiecznie na drodze
2018-09-17
W dniu 10.09.2018 w Szkole Podstawowej Nr 44 zostały przeprowadzone zajęcia z cyklu "Bezpieczeństwo w drodze do...". Udział w spotkaniu wzięły dzieci z najmłodszych klas. Celem zajęć jest zwrócenie uwagi najmłodszym na zasady obowiązujące na drodze oraz uzmysłowienie, iż nasze bezpieczeństwo jest dużo ważniejsze niż uciekająca piłka czy chwila spóźnienia.
3.jpg
Festyn z Radą Osiedla
2018-09-11
W dniu 8.09.2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9 przy ul. Dąbrówki 10 odbył się festyn zorganizowany przez Radę Osiedla "Stołczyn". Zaproszenie do udziały w imprezie otrzymały Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki. Funkcjonariuszki poprzez zabawę z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego, uczyły najmłodszych poprawnego korzystania z przejścia dla pieszych. Każdy uczestnik otrzymał coś słodkiego, pieczątkę z logo przejścia dla pieszych oraz plany lekcji.
3.jpg
Z wizytą u najmłodszych
2018-09-07
W dniu dzisiejszym Strażniczki z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej przeprowadziły zajęcia z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola ABC na temat „SM – kim jesteśmy”. Funkcjonariuszki zapoznały najmłodszych z zawodem Strażnika Miejskiego. Za pomocą plansz maluchy dowiedziały się czym zajmujemy się na co dzień, jakie mamy zadania oraz obowiązki. Na zakończenie przedszkolaki mogły przymierzyć czapkę Strażnika oraz każdy otrzymał pamiątkową pieczątkę i kolorowankę.
t-27-tabliczka-agatka-przejscie-dla-pieszych-jest-szczegolnie-uczeszczane-przez-dzieci.jpg
Miejskie Strażniczki Szkolne po wakacjach
2018-09-07
Wraz z końcem wakacji w rejony szczecińskich szkół wróciły funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki.
IMG_20180620_111543.jpg
Żegnaj szkoło-witaj lato! Straż Miejska przypomina o bezpieczeństwie w czasie wakacji
2018-06-22
Zanim Strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Szczecin pójdą na wakacje ze swoimi podopiecznymi ze szczecińskich szkół i przedszkoli, wyposażą je w najprzydatniejsze informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku…. W dniach 19-20 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie odbył się apel podsumowujący rok szkolny. W związku ze zbliżającą się przerwą w nauce Strażniczki z Referatu Profilaktyki przypomniały uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji. Na ten utęskniony czas wolny od nauki uczniowie czekali z niecierpliwością. Aby nic nie zakłóciło tego beztroskiego odpoczynku od zajęć szkolnych Strażniczki Miejskie przez dwa dni uczyły najmłodszych uczniów jak bezpiecznie spędzać wakacje. Profilaktyka wakacyjna to nie tylko spakowanie do walizki ręcznika, klapek i kremu z filtrem do opalania. Ważne jest to, aby przestrzegać wielu zasad zarówno nad wodą, w górach, podróży, w kontaktach z nieznajomymi .Wszystkie najważniejsze ”Złote zasady” zostały obrazowo przedstawione uczniom ze szkoły podstawowej z las 0-6. Ważnym i niestety ciągle aktualnym problemem są dopalacze. Na prośbę dyrekcji i kadry pedagogicznej strażniczki szkolne omówiły skutki zażywania tych niebezpiecznych substancji. Na zakończenie panie z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej złożyły na ręce Pani pedagog podziękowania za wspólne działania w roku szkolnym 2017/2018 na rzecz dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięło w sumie udział 1020 dzieci.
1.jpg
Mini-karta rowerowa dla najmłodszych
2018-06-15
W dniu 14.06.2018 r. w Przedszkolu Publicznym nr 27 „Żagielek” przy ul. Henryka Pobożnego 6 w Szczecinie odbył się sprawdzian wiedzy i umiejętności upoważniający do zdobycia mini- karty rowerowej. W imprezie wzięło udział 120 przedszkolaków z 3 przedszkoli Przedszkole Publiczne nr 27, Przedszkole Publiczne 67 oraz Szkoła Podstawowa nr 33 grupa 0. W zajęciach udział wzięli zaproszeni goście: funkcjonariusze Policji i cztery funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zachowania bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego korzystania z roweru oraz znajomości wybranych znaków drogowych. Największym wyzwaniem było wykazanie się praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze na wyznaczonym odcinku drogi. Po pokonaniu toru przeszkód na makiecie miasteczka rowerowego, które przywiozły strażniczki, najmłodsi otrzymywali pieczątkę-certyfikat potwierdzający zdanie testu. Poza testem umiejętności pozwalającym na zdobycie pierwszej w życiu karty rowerowej, przedszkolaki mogły obejrzeć radiowozy w środku a także poćwiczyć zasady pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie Na koniec każdy uczestnik spotkania z funkcjonariuszami otrzymał dyplom z gratulacjami, natomiast każda grupa przedszkolna okolicznościową statuetki i upominki.
8.jpg
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 13 w Szczecinie
2018-06-04
30.05.2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 13 przy ul. Bałtyckiej w Szczecinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Jedną z atrakcji było mobilne miasteczko ruchu drogowego przywiezione przez Straż Miejską. Uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi na przejściu dla pieszych. Zainteresowani mogli w bezpieczny i kontrolowany sposób poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało pieczątkę na rączkę z emblematem "przejścia dla pieszych" oraz trochę słodkości.