PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

t-27-tabliczka-agatka-przejscie-dla-pieszych-jest-szczegolnie-uczeszczane-przez-dzieci.jpg
Miejskie Strażniczki Szkolne po wakacjach
2018-09-07
Wraz z końcem wakacji w rejony szczecińskich szkół wróciły funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki.
IMG_20180620_111543.jpg
Żegnaj szkoło-witaj lato! Straż Miejska przypomina o bezpieczeństwie w czasie wakacji
2018-06-22
Zanim Strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Szczecin pójdą na wakacje ze swoimi podopiecznymi ze szczecińskich szkół i przedszkoli, wyposażą je w najprzydatniejsze informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku…. W dniach 19-20 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie odbył się apel podsumowujący rok szkolny. W związku ze zbliżającą się przerwą w nauce Strażniczki z Referatu Profilaktyki przypomniały uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji. Na ten utęskniony czas wolny od nauki uczniowie czekali z niecierpliwością. Aby nic nie zakłóciło tego beztroskiego odpoczynku od zajęć szkolnych Strażniczki Miejskie przez dwa dni uczyły najmłodszych uczniów jak bezpiecznie spędzać wakacje. Profilaktyka wakacyjna to nie tylko spakowanie do walizki ręcznika, klapek i kremu z filtrem do opalania. Ważne jest to, aby przestrzegać wielu zasad zarówno nad wodą, w górach, podróży, w kontaktach z nieznajomymi .Wszystkie najważniejsze ”Złote zasady” zostały obrazowo przedstawione uczniom ze szkoły podstawowej z las 0-6. Ważnym i niestety ciągle aktualnym problemem są dopalacze. Na prośbę dyrekcji i kadry pedagogicznej strażniczki szkolne omówiły skutki zażywania tych niebezpiecznych substancji. Na zakończenie panie z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej złożyły na ręce Pani pedagog podziękowania za wspólne działania w roku szkolnym 2017/2018 na rzecz dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięło w sumie udział 1020 dzieci.
1.jpg
Mini-karta rowerowa dla najmłodszych
2018-06-15
W dniu 14.06.2018 r. w Przedszkolu Publicznym nr 27 „Żagielek” przy ul. Henryka Pobożnego 6 w Szczecinie odbył się sprawdzian wiedzy i umiejętności upoważniający do zdobycia mini- karty rowerowej. W imprezie wzięło udział 120 przedszkolaków z 3 przedszkoli Przedszkole Publiczne nr 27, Przedszkole Publiczne 67 oraz Szkoła Podstawowa nr 33 grupa 0. W zajęciach udział wzięli zaproszeni goście: funkcjonariusze Policji i cztery funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zachowania bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego korzystania z roweru oraz znajomości wybranych znaków drogowych. Największym wyzwaniem było wykazanie się praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze na wyznaczonym odcinku drogi. Po pokonaniu toru przeszkód na makiecie miasteczka rowerowego, które przywiozły strażniczki, najmłodsi otrzymywali pieczątkę-certyfikat potwierdzający zdanie testu. Poza testem umiejętności pozwalającym na zdobycie pierwszej w życiu karty rowerowej, przedszkolaki mogły obejrzeć radiowozy w środku a także poćwiczyć zasady pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie Na koniec każdy uczestnik spotkania z funkcjonariuszami otrzymał dyplom z gratulacjami, natomiast każda grupa przedszkolna okolicznościową statuetki i upominki.
8.jpg
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 13 w Szczecinie
2018-06-04
30.05.2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 13 przy ul. Bałtyckiej w Szczecinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Jedną z atrakcji było mobilne miasteczko ruchu drogowego przywiezione przez Straż Miejską. Uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi na przejściu dla pieszych. Zainteresowani mogli w bezpieczny i kontrolowany sposób poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało pieczątkę na rączkę z emblematem "przejścia dla pieszych" oraz trochę słodkości.
3.jpg
Odpustowy Rodzinny Festyn Parafialny
2018-05-24
12 maja w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Bronisława BM w Szczecinie odbył się Odpustowy Rodzinny Festyn Parafialny. Jednym z zaproszonych gości była Straż Miejska, która rozdawała dzieciom różne cuda wyczarowane z balonów tzw. modelinek. Najmłodsi mogli również wsiąść do radiowozu i zrobić sobie zdjęcie.
21.jpg
ROZUMIEMY ZWIERZĘTA
2018-04-25
19 kwietnia Strażniczki Miejskie odwiedziły dzieci z grupy "0" ze Szkoły Podstawowej Nr 33. Tematem spotkania było uświadomienie najmłodszym zagrożeń jakie mogą na nich czyhać podczas kontaktu z nieznajomym psem. Uwrażliwienie, iż pies przywiązany przed sklepem może być niebezpieczny i nie wolno go głaskać, ani drażnić. Jako wprowadzenie dzieci ułożyły puzzle z wizerunkiem psa. W czasie prelekcji Strażniczki pokazały jak wykorzystać plecak czyniąc z niego tarczę ochronną, oraz jak poprawnie wykonać żółwika. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową pieczątkę na rękę oraz malowankę.
16.jpg
ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2018 DLA OSÓB BEZDOMNYCH ORAZ SAMOTNYCH
2018-03-30
Jak co roku i tym razem w Niedzielę Palmową Dom Kultury Słowianin zorganizował Śniadanie Wielkanocne dla osób bezdomnych oraz samotnych. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 3 przy ul. Sowińskiego 31B. Udział we wspólnym świętowaniu wzięło ponad 400 osób. Tradycyjnie do przedsięwzięcia włączyli się Strażnicy Miejscy z Referatu Profilaktyki. Dzień prędzej przygotowywali paczki dla potrzebujących, natomiast w dniu śniadania pomagali w obsłudze.
4.jpg
Bezpieczny w domu
2018-03-20
W dniu 7 marca Strażniczki Miejskie wraz z Kaczorkiem Daffi odwiedziły dzieci z Przedszkola Montessori Bona Ventura. Funkcjonariuszki przedstawiły najmłodszym jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas przebywania w domu. Krótko omówiono jakiego typu zachowań należy unikać, aby nie spowodować wypadku inie narazić siebie i innych. Nie bawić się prądem, kuchenką gazową, nie bawić się lekarstwami, nie brać do buzi żadnych pastylek leżących swobodnie na stole czy podłodze oraz nie wychylać się przez okno. Na koniec każe z dzieci dostało od Kaczorka Daffi pieczątkę na rączkę.
2.jpg
Nie zapomnij o odblasku
2018-03-08
W dniu 23 lutego w godzinach porannych Straż Miejska wraz z Policją i Żandarmerią rozdawała przed szkołami odblaski. Funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo uczniów w rejonie ul. Kablowej oraz Szkoły Podstawowej Nr 13 w Wielgowie.
link_nyKEgIIVL5HCpiWgs6jnFGhxRNvAFjPS,w1200h627.jpg
Papieros - niepozorny zabójca.
2018-03-01
W dniach 13 - 22.02.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 funkcjonariuszki Straży Miejskiej przeprowadziły zajęcia dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas VI i VII. Celem prelekcji było zaznajomienie młodzieży z przyczynami oraz skutkami uzależnienia od tytoniu. Strażniczki wyświetlając film "Niepozorny zabójca" przedstawiły skład chemiczny papierosów oraz zagrożenia jakie niesie za sobą nałóg palenia. Uświadomiono młodym słuchaczom, iż papierosy to nie tylko rak płuc ale również choroby układu krążenia oraz skóry.