OSIEDLA

Działania Strażników OsiedlowychDziałania Strażników Osiedlowych

rower 2.JPG
Strażnicy miejscy odnaleźli porzucony rower miejski
2018-03-16
Sezon na rower miejski dopiero zainaugurowany, pierwsze rowery porzucone...
1.jpg
Strażnicy miejscy znaleźli sprawcę podrzucenia odpadów samochodowych
2018-02-21
Strażnicy osiedlowi w piątkowe południe jechali na kontrolę legalności handlu na Pomorzanach. Gdy byli już w drodze na ulicę Włościańską
opieka.jpg
Nie o taką opiekę chodziło
2018-02-21
Słoneczne wtorkowe południe, wymarzony czas na spacery. Po warunkiem, że uczestnicy tego spaceru są zdolni do takiego relaksu, zwłaszcza gdy pod opieką mają małe dziecko.
3.jpg
Wypalanie i spożywanie za jednym zamachem.
2018-02-20
Wtorkowe południe. Patrol Straży Miejskiej w okolicach dawnego basenu Gontynka zauważył unoszący się z zarastających kąpielisko krzaków ciemny dym. Według relacji strażników miał on zapach charakterystyczny dla palenia tworzyw sztucznych. Dwaj funkcjonariusze udali się w kierunku snującego się zadymienia, gęstniejącego z minuty na minutę i zaroślach zobaczył ognisko. Przy ognisku znajdowała się para: kobieta i mężczyzna, którzy opalali w rozpalonym ognisku osłonki na kablach. Te zabiegi miały służyć pozyskaniu miedzi znajdującej się wewnątrz kabli na sprzedaż w skupie złomu. Na dodatek sprawca i sprawczyni nielegalnego” termicznego przekształcania odpadów” raczyli się alkoholem w miejscu objętym zakazem. Strażnicy nałożyli sprawiedliwie po dwa mandaty na głowę za oba popełnione czyny, w sumie 4 mandaty karne.
odblaski.jpg
Życzenia z odblaskami dla Babć i Dziadków
2018-01-30
Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Miasto Szczecin sprezentowało seniorom opaski odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo na ulicach. Pracownicy Urzędu Miasta w towarzystwie policjantów i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w poniedziałkowy poranek 22 stycznia, w godz. 7.00 – 8.00 złożyli życzenia babciom i dziadkom spotkanym w rejonie ronda Ułanów Podolskich w Zdrojach. Seniorzy otrzymali również odblaskowe opaski oraz torby z elementami odblaskowymi. Wszystko po to, aby zwiększyć ich widoczność po zmroku i bezpieczeństwo na ulicach.
2.jpg
Strażnicy czasem jak medycy. Na pomoc starszej pani
2017-10-30
Jak ważne są umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przekonała się para strażników z Oddziału Prawobrzeże .
image003.jpg
Strażnicy miejscy ujęli sprawcę pobicia
2017-09-25
Nie tylko blokady na koła i śmieci absorbują strażników, czasami muszą interweniować wobec …niegrzecznych obywateli naszego miasta.
bieg 1.jpg
Dąbski Bieg Uliczny-Strażnik miejski na najwyższym stopniu podium
2017-06-23
Za nami XIV edycja sportowo - rekreacyjnej imprezy pod nazwą "Dąbski Bieg Uliczny.
4.JPG
Nie o taki recykling chodziło...
2017-06-09
Ku przestrodze...
DSCN1678.JPG
Na pomoc rannej sarnie
2017-05-15
W dniu 12.05.17 około godziny 8:00 patrol Straży Miejskiej z Oddziału Prawobrzeże otrzymał zgłoszenie, iż na skrzyżowaniu ulicy Chełmińskiej i Wschodniej w przepuście wodnym leży sarna.