OSIEDLA

Działania Strażników OsiedlowychDziałania Strażników Osiedlowych

PART_1537853727539001002003.jpeg
Strażnicy z Referatu Wodnego usunęli pływające przeszkody
2018-09-25
Wczoraj w godzinach popołudniowych strażnicy miejscy z Referatu Wodnego SM mieli ręce pełne roboty.
20180918_081931001002.jpeg
47 rowerów odnaleźli miejscy strażnicy
2018-09-19
To jest wyjątkowy sezon w wypożyczaniu miejskich rowerów. Piękna pogoda sprzyjała szczecinianom ( i nie tylko) w podróżowaniu po mieście na dwóch kółkach. Bike-S cieszy się kolejny rok wielkim uznaniem a ilość wypożyczeń miejskich rowerów bije rekordy! Szkoda tylko ,że niektórzy po skorzystaniu z roweru beztrosko go porzucali. Strażnicy odnajdowali rowery w różnych, nieraz bardzo dziwnych miejscach. Pół biedy, jeśli nie były uszkodzone. Niestety, niektóre padły ofiarą ludzkiej bezmyślności i braku poszanowania wspólnej własności. Tylko wczoraj strażnicy z oddziału Prawobrzeże Straży Miejskiej odnaleźli 4 rowery, od początku tegorocznego sezonu uruchomienia stacji Bike-S w mieście tych rowerów znaleźli 47. Wszystkie zostały przekazane pracownikom obsługującym stacje rowerowe.
3.jpg
Wspólne sprzatanie plaży Mieleńskiej
2018-09-13
Kolejny raz strażnicy miejscy z Referatu Wodnego pomogli w sprzątaniu nabrzeża plaży Mieleńskiej. 12 września Referat Wodny Straży Miejskiej pomagał w realizacji Alertu 24985<https://alertszczecin.pl/alert2a/> dotyczącego zalegających śmieci na nabrzeżu pasażerskim plaży Mieleńskiej. Z uwagi na to, iż jest to wyspa na akwenie wodniacy udzielili wsparcia w postaci sprzętu (łodzi SM). Po umówieniu szczegółów z firmą Suez strażnicy przeprawili się łodzią razem z pracownikami w rejon działania Wyspa Wielka Kępa. Utylizacja śmieci i kontrole Uprzątnięto teren, w wyniku którego uzyskano 6 dużych worków śmieci bytowych oraz złom i opony. Śmieci zostały przetransportowane do Centrum Żeglarskiego, skąd firma Suez zabrała je do utylizacji. Teren będzie systematycznie kontrolowany przez patrole wodne Straży Miejskiej.
DSCN2076.JPG
Strażnicy odholowali barakowóz
2018-09-06
Okazuje się,że można odholować nawet mobilny dom na kółkach…
Resized_20180905_082405.jpeg
W pogoni za lisem
2018-09-05
Dzisiaj dyżurni straży miejskiej odebrali kilka alarmujących telefonów. Wszystkie dotyczyły biegającego ulicą Goleniowską lisa. Mieszkańcy obawiali się o bezpieczeństwo swoich dzieci; nie mieli pewności, czy wałęsający się lisek nie jest chory. Na miejsce udali się natychmiast strażnicy osiedlowi z Oddziału Prawobrzeże. Po spenetrowaniu okolic ulicy Goleniowskiej znaleźli błąkającego się zwierzaka. Zachowując wszelkie środki ostrożności odłowili lisa, następnie wezwali na miejsce łowczego miejskiego. Lis umieszczony w radiowozie grzecznie czekał…Łowczy zabrał zwierzaka. Po wykonaniu niezbędnych oględzin w celu określenia jego kondycji ( zwierzę nie było poranione ani chore) wypuścił lisa w miejscu, w którym jest jego naturalne środowisko- wrócił do lasu.
20180708_001002003004005006.jpg
Płonący pustostan
2018-07-10
W niedzielę 8 lipca około południa strażnicy osiedlowi z Oddziału Północ Straży Miejskiej zobaczyli bardzo duże zadymienie w okolicy ulicy Stołczyńskiej. Jak się okazało w okolicy stadionu OKS Świt Skolwin płonął dwukondygnacyjny pustostan, w którym kiedyś mieścił się hotel. Zaalarmowana Straż Pożarna przyjechała na miejsce i ugasiła pożar, następnie po ugaszeniu ognia spenetrowano wypalone wnętrza budynku, sprawdzając czy nikt nie przebywał w środku. Na szczęście nikogo nie odnaleziono i nic nie wskazywało, by ktoś tam przebywał podczas pożaru.
20180704_233046.jpg
Płonący płot
2018-07-06
W dniu 4 lipca 2018 roku pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym dwoje strażników miejskich około godziny 23.35 jadąc ulicą Dąbrowskiego róg Madalińskiego zauważyło palące się europalety służące jako ogrodzenie ogrodu działkowego .Ogień był bardzo duży i mógł w każdej chwili przenieść się na sąsiednie działki. Aby temu zapobiec funkcjonariusze natychmiast wezwali na pomoc straż pożarną 301 Z 23, która ugasiła pożar. Ofiar w ludziach na szczęście nie było.
beznazwy.png
Strażnicy miejscy i zabłąkany cudzoziemiec
2018-07-06
Ta interwencja strażników miejskich w czwartkową noc nie należała do najłatwiejszych. Niepełnosprawny cudzoziemiec od 1 lipca błąkał się po naszym mieście… W dniu 4 lipca patrolując w nocy miasto dwoje strażników miejskich otrzymało o godzinie 02.20 zgłoszenie od dyżurnego Straży Miejskiej dotyczące mężczyzny, który potrzebuje pomocy. Informacja była bardzo ogólna, dyżurny nie był w stanie określić, jakiej pomocy ów mężczyzna potrzebuje. Wskazane było jedynie miejsce, ulica Wielka Odrzańska, w którym to oczekuje na pomoc młody cudzoziemiec. Po przybyciu na miejsce strażnicy zastali dwóch mężczyzn, z których jeden okazał się być barmanem w jednym z lokali na Podzamczu, drugi natomiast to rzeczony cudzoziemiec, który okazał funkcjonariuszom identyfikator ze zdjęciem, danymi osobowymi w języku niemieckim, adresem w Berlinie oraz numerem telefonu do opiekuna. Okazało się bowiem, iż posiadacz tej karty jest osobą niepełnosprawną, legitymującą się stosownym dokumentem na tą okoliczność: Schwerbehindertenausweis -The holder of this card is severely disabled. Z mężczyzną strażnicy nie mogli nawiązać kontaktu werbalnego, ale rozumiał i wykonywał polecenia strażników. Wsiadł do radiowozu a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sposobu pomocy tej osobie .Niespełna trzydziestolatek nie posiadał przy sobie innych dokumentów, oprócz karty inwalidzkiej oraz bilet relacji Berlin-Szczecin z dnia 1 lipca ! Oznaczało to, iż w Szczecinie przebywał od kilku dni, ale nie uzyskano informacji, jakoby był osobą poszukiwaną. Jeden ze strażników zadzwonił pod jeden z numerów widniejących na legitymacji. Odebrała kobieta bardzo słabo mówiąca po angielsku i bardzo zdziwiona ,iż jej podopieczny przebywa w Szczecinie. Następnie poprosiła o odesłanie go porannym pociągiem do Berlina. Strażnicy zawieźli cudzoziemca na dworzec PKP i po konsultacji z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei ustalono ,że pracownicy Ochrony Dworca umieszczą go w pociągu do Berlina odjeżdżającym o 6.05 a do tej pory będzie przebywał pod opieką sokistów i ochrony dworca. Strażnik miejski raz jeszcze zadzwonił do niefrasobliwej opiekunki, podał godzinę przyjazdu pociągu z jej podopiecznym i prosił o odebranie go z dworca. Kobieta bardzo dziękowała za pomoc. Miejmy nadzieję ,że teraz dołoży większej staranności w zajmowaniu się swoim podopiecznym.
warchlak 3.JPG
Strażnicy miejscy ratują warchlaka uwięzionego w studzience
2018-04-26
Wszystkie zwierzęta potrzebują pomocy w chwili zagrożenia ich życia i zdrowia, nawet takie, które często uprzykrzają życie mieszkańcom miasta. Chodzi o dziki…W momencie, kiedy mały dzik znalazł się w opałach, na ratunek ruszają miejscy strażnicy.
śmietnik.jpg
Płonący parawan śmietnikowy
2018-03-20
Podczas patrolowania rejonu dwóch strażników miejskich z Oddziału Prawobrzeże zauważyło palące się śmieci w parawanie śmietnikowym przy ulicy Gryfińskiej.