OSIEDLA

Działania Strażników OsiedlowychDziałania Strażników Osiedlowych

łabędź.jpg
Łabędź wędrował między samochodami. Interweniowali strażnicy miejscy
2021-03-03
Takiego pasażera w radiowozie strażnicy miejscy jeszcze nie mieli…Wszystko za sprawą zgłoszenia od mieszkańca , które wpłynęło do dyżurnych parę minut po godzinie 10.00.
choinka po świętach.jpg
Co zrobić z choinką po świętach?
2021-01-14
Gdzie oddać uschniętą po świętach choinkę i co zrobić z tą w donicy?
gaz.jpg
Rozszczelniona rura gazowa-strażnicy pomagali w akcji zabezpieczania miejsca zdarzenia
2020-11-12
Kilka dni temu do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym wycieku gazu.
nagrobek 2.jpg
Strażnicy odnaleźli porzuconą płytę nagrobną
2020-11-10
Prawie 100-letnią płytę z nagrobka dziecka odnaleźli na osiedlu strażnicy miejscy.
skwer Wallenberga 6.jpeg
Uporządkowany skwer Wallenberga- strażnicy miejscy w akcji
2020-07-17
Skwer Wallenberga od dłuższego czasu upodobali sobie amatorzy handlowania „na dziko”
dzikie wysypisko po sprzątaniu.jpg
Po interwencji strażników miejskich zniknęło dzikie wysypisko na ulicy Krygiera
2020-06-05
Prace modernizacyjne na ulicy Krygiera trwają , ograniczony jest zatem ruch samochodów
Pusty teatr.jpg
Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie
2020-05-27
Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych.
20191231_080555.jpg
Chciał zarobić-stracił 1000 złotych
2020-01-07
Nie miał szczęścia pewien domorosły "przedsiębiorca", który próbował zarobić na tzw. odzysku. Niedawno strażnicy miejscy z Oddziału Zachód otrzymali zgłoszenie o bardzo dużym zadymieniu na Pomorzanach. Kłęby czarnego, duszącego dymu wzbijały się nad garażami w okolicach Tamy Pomorzańskiej. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ujrzeli ognisty krąg utworzony z misternie ułożonych kabli. Wypalanie otulin z tych przewodów miało spowodować odzyskanie cennego metalu do sprzedania na skupie złomu. W oczach strażników miejskich taka operatywność mężczyzny, który wypalał kable nie znalazła uznania. Za zanieczyszczenie powietrza -jeden mandat, za termiczne przekształcanie odpadów- drugi. W sumie : 1000 zł. Tak wysokimi mandatami skończyło się to dla amatora szybkiego zarobku pieniędzy przez nielegalną utylizację odpadów.
9.jpg
Młodzi żeglarze na zajęciach ze strażnikami z Referatu Wodnego.
2019-07-12
Referat Wodny Straży Miejskiej to referat wielozadaniowy. Niedawno wspólnie z pracownikami firmy Jantra pomagali sprzątać plażę Mieleńską, udzielali też wsparcia żeglarzom wpadającym w tarapaty np. podczas regat. Teraz przyszedł czas na zajęcia edukacyjne.
P1010562.JPG
Strażnicy miejscy i Inspektorzy z WIOŚ odnaleźli sprawcę wycieku nieczystości
2019-06-26
Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie od mieszkańca w sprawie wycieku nieczystości do cieku wodnego. O tym fakcie został też powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Na miejsce zdarzenia udał się patrol strażników miejskich, wykonano dokumentację fotograficzną zanieczyszczonego cieku a następnie asystowano podczas kontroli przedstawicielowi WIOŚ. Z dużym prawdopodobieństwem stwierdzono ,że wyciek pochodził z pobliskiej firmy o profilu spożywczym. Przez pracownika ochrony wezwano w trybie pilnym do stawienia się na miejsce zdarzenia dyrektora technicznego, który przyznał iż w firmie doszło do awarii kolektora zrzutowego i część nieczystości powstałych w wyniku procesu technologicznego mogła się wydostać za poza teren firmy. Za spowodowanie zanieczyszczenia został nałożony na osobę odpowiedzialną za sprawy techniczne w firmie mandat karny w maksymalnej wysokości. Przez pracownika WIOŚ zostały pobrane próbki wody do badań laboratoryjnych. Dalsze czynności kontrolne w firmie będą prowadzone przez kolejne dni a informacje z przeprowadzonych kontroli wysyłane do Straży Miejskiej.