Działania Strażników Osiedlowych

Kto porzucił martwe kury?Kto porzucił martwe kury?

Pozbywanie się odpadów w nielegalny sposób to niestety dość częste przypadki, z jakimi mają do czynienia strażnicy miejscy. W swoich działaniach niejednokrotnie odnotowywali też znaleziska w postaci zepsutych tusz drobiowych, ryb, które sugerowały pozbywanie się tych produktów po utracie terminu przydatności z ominięciem procedur koniecznych do stosowania w takich przypadkach.

 

Wczorajsza sytuacja to kompletne zaskoczenie: mieszkanka z prawobrzeżnej części naszego miasta zgłosiła do dyżurnego SM-DTM, że w trakcie spaceru w okolicach ulicy Pabianickiej  ( dzielnica Żydowce-Klucz) natknęła się na przerażające znalezisko: mnóstwo martwych kur ! Przybyli na miejsce strażnicy oszacowali, że jest to około 30 sztuk martwego drobiu. Jak się tam znalazły? Dlaczego? Kto w taki niehumanitarny sposób pozbył się martwych ptaków? Czy padły w wyniku choroby ? Czy z innej przyczyny? Na te pytania niestety strażnicy nie znaleźli odpowiedzi, bo nawet po rozpytaniu okolicznych mieszkańców nikt nie potrafił wskazać prawdopodobnego miejsca, z którego pochodziły martwe kury. Z powodzeniem mogły pochodzić z innego województwa, miasta i mógł podrzucić je ktoś, kto przyjechał do Szczecina na „występy gościnne”, by zatrzeć za sobą wszelkie ślady..

O zaistniałej sytuacji strażnicy powiadomili Sanepid i Powiatowego Lekarza Weterynarii, padłe ptaki zabrała firma Vicaro, zajmująca się na zlecenie miasta usuwaniem padłych zwierząt .