AKTUALNOŚCI

Szczęśliwy finał poszukiwań ! Starsza Pani odnalezionaSzczęśliwy finał poszukiwań ! Starsza Pani odnaleziona

W dniu wczorajszym wszystkie służby otrzymały powiadomienie o poszukiwaniu starszej pani, Leokadii M. która wyszła z domu przy ulicy Gwarnej około godziny 13 i los jej pozostał nieznany. Mimo szeroko propagowanej akcji poszukiwawczej, między innymi przez media społecznościowe, nie udało się trafić na żaden ślad co do miejsca przebywania pani Leokadii.

  Kilka godzin później, tj, około 21.00 patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej otrzymał od dyżurnego operatora zgłoszenie z priorytetem do natychmiastowej realizacji. Dyżurny skierował funkcjonariuszy pod adres w al. Wojska Polskiego 200. Tam według dzwoniącego pod numer alarmowy do Straży Miejskiej 986 miała znajdować się starsza kobieta błąkająca się po ulicach w tej właśnie okolicy. Jej zachowanie miało wskazywać, iż jest zdezorientowana i dziwnie się zachowuje. Z powodu otrzymanego wcześniej komunikatu o zaginionej osobie w starszym wieku, która może znajdować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce. Już na pierwszy rzut oka strażnicy uznali, iż kobieta którą zastali na miejscu odpowiada cechami wyglądu podanymi w komunikacie. Po przeprowadzeniu rozmowy ze starszą panią i podaniu przez nią imienia i nazwiska okazało się ,iż jest to osoba poszukiwana. Staruszka była nieco splątana, nie wiedziała jak się znalazła w tak odległym od jej miejsca zamieszkania miejscu , z ulicy Gwarnej w dzielnicy Bukowe do odległej części alei Wojska Polskiego jest spora odległość. Okazało się, że wsiadła do komunikacji miejskiej i po prostu odjechała w nieznanym sobie kierunku a potem nie była w stanie samodzielnie powrócić do swojego domu.

W związku z tym ,iż sprawę prowadziła Policja, która przyjęła zgłoszenie o zaginięciu i wysłała komunikat do służb patrolowych na miejsce wezwano policjantów i przekazano odnalezioną kobietę.