AKTUALNOŚCI

Nie bądźmy obojętni , pomóżmy bezdomnym…Nie bądźmy obojętni , pomóżmy bezdomnym…

Bezdomni, którzy pozostają poza schroniskami również w tym roku nie pozostaną bez pomocy w okresie zimy.

W zeszłym roku strażnicy miejscy, wraz z pracownikami Pogotowia Zimowego, także dzięki życzliwości i darom mieszkańców Szczecina, rozwozili koce i ciepłe okrycia, gorącą herbatę i zupę .W związku z trudną sytuacją ekonomiczną także i w tym roku będą prowadzone takie działania pomocowe dla osób w kryzysie bezdomności, które nie chcą korzystać z systemowej pomocy ( schroniska, noclegownie). Apelujemy też do mieszkańców o wzmożoną czujność, zwłaszcza podczas bardzo zimnych dni i nocy. Bezdomna osoba leżąca na przystanku, w wiacie śmietnikowej, często w stanie po spożyciu alkoholu, w połączeniu z wychłodzeniem może bez naszej pomocy nie przeżyć. Wszelkie niepokojące sytuacje z zagrożeniem zdrowia, życia powinny być zgłaszane do odpowiednich służb, policji, straży miejskiej. Nasza nieobojętność może komuś uratować życie.

Akcję „ Pogotowie Zimowe” straż miejska prowadzi od listopada razem ze Schroniskiem dla Bezdomnych Stowarzyszenia Feniks, MOPR-em i policją. Służby regularnie odwiedzają koczowiska, pustostany, działki, gdzie przebywają osoby bezdomne. Oferowane są im miejsca w schronisku, w razie potrzeby udzielana jest pomoc medyczna, a w razie konieczności przewóz do Centrum Profilaktyki Uzależnień. Od jutra, w związku z występowaniem niskich temperatur, zwłaszcza w nocy, strażnicy miejscy, policjanci, pracownicy Pogotowia Zimowego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie będą kontrolować miejsca pobytu osób bezdomnych. Działania prowadzone będą w systemie dwuzmianowym, rano od godziny 5.00 i po południu do godziny 23.00.

Przypominamy ,że w naszym mieście funkcjonuje 5 schronisk :

1.Schronisko „Feniks”, ul. Zamknięta 5

2.Schronisko dla Mężczyzn „Caritas”, ul. Nehringa 14

3.Schronisko dla Mężczyzn „Caritas”, ul. Strzałowska 24

4.Schronisko dla Kobiet „Caritas”, ul. Piaseczna 4

5.Schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, Stowarzyszenie „Złoty Wiek”, ul. Hryniewieckiego 9

Noclegownie:

1.Stowarzyszenie Feniks, ul. Zamknięta 5  i „Caritas”, ul. Nehringa 14

Ogrzewalnia:

czynna przez całą dobę. Do dyspozycji osób korzystających przeznaczonych jest 17 miejsc siedzących, toalety oraz łazienka z przebieralnią.

Adres: Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, ul. J.H. Dąbrowskiego 22-23 Szczecin

Łaźnia:

Punkt socjalny dla osób bezdomnych które nie posiadają dostępu do bieżącej wody zlokalizowany jest w budynku PCK , al. Wojska Polskiego 63

Akcja potrwa do zakończenia zimy.