Straż Miejska w Szczecinie
AKTUALNOŚCI
Gdzie i jak odebrać odholowany samochódGdzie i jak odebrać odholowany samochód
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiej wziął sobie do serca pretensje, które kierowali wobec nich zarówno mieszkańcy, jak i radni. Po naszych publikacjach nowoczesna laweta za 390 tysięcy złotych zabiera się do roboty. Od piątku jest obsługiwana od godziny 7 rano do 22. Nie jak wcześniej do 15.30. Ale to nie jedyne zmiany.
Zarząd Dróg i Transportu Miejskiej wziął sobie do serca pretensje, które kierowali wobec nich zarówno mieszkańcy, jak i radni. Do tej pory nowoczesna laweta pracowała w dni powszednie od godziny 7.30 do 15.30. Później odholowywaniem samochodów na wniosek policji czy straży miejskiej zajmowała się prywatna firma z prawobrzeża. Od piątku to się zmieniło. Teraz na ulicach będzie można ją zobaczyć do godziny 22. (...) – Prezydent zlecił nam, byśmy rozważyli wprowadzenie zmianowości przy jej obsłudze. Dodatkowo opracowanie zasad, kiedy właściciel pojazdu mógłby odebrać odholowany samochód po godzinie 15.30. Teraz nie ma takiej możliwości, bo przed tym, musi uregulować wszystkie formalności w naszej siedzibie przy ulicy Klonowica – dodawał Barański.
Teraz i to się zmienia.
Od teraz ma być łatwiej odebrać samochód z parkingu. Opłatę wniesiemy w kilku miejscach. Już nie tylko przy ulicy Kolonowica 5 w godzinach 7.30 – 15.30, od poniedziałku do piątku, ale również przy ul. Żołnierskiej 1 (pętla autobusowo – tramwajowa Krzekowo) w godzinach 6 – 20, we wszystkie dni tygodnia. Kolejnym miejscem jest ul. Łubinowa (pętla autobusowa Słoneczne) czynna w godzinach 6 – 20 przez siedem dni w tygodniu.
Można też dokonać opłaty przekazem pocztowym lub wpłacić pieniądze na konto.
– Po wpłaceniu należnej kwoty właściciel udaje się na parking przy ul. Hangarowej 30-32, by odebrać pojazd. Musi pokazać oryginały uzyskanych dokumentów, czyli zezwolenie na odbiór i potwierdzenie wpłaty należnej kwoty – tłumaczy Marta Kwiecień-Zwierzyńska. By jednak uzyskać zezwolenie sytuacja jest bardziej zagmatwana. Dzwonimy najpierw na policję. Tam dowiadujemy się, na czyje zlecenie odholowano auto. Jeśli to straż miejska udajemy się do jej siedziby, by dostać takie zezwolenie. Jeśli na wniosek policji – idziemy do komisariatu.
Żródło: Głos Szczeciński, Moje Miasto Szczecin, z dn. 20.02.2012 r.
Więcej informacji na ten temat wraz z tabelą opłat przeczytają Państwo w niniejszym artykule.