AKTUALNOŚCI

Foto-pułapki dla szczecińskiej Straży MiejskiejFoto-pułapki dla szczecińskiej Straży Miejskiej

W ramach inicjatywy  społecznej w ramach Społecznego Budżetu Obywatelskiego 2023 KURS NA PÓŁNOC głosami mieszkańców został zatwierdzony i zrealizowany  projekt zakupu anty-śmieciowych foto-pułapek.

W dniu wczorajszym trzy foto-pułapki zostały oficjalnie przekazane strażnikom miejskim. Projekt powstał z obywatelskiego zaangażowania społeczników z północnych dzielnic Szczecina ( Żelechowa, Golęcino-Gocław)we współpracy z RO Skolwin, Stołczyn . W siedzibie szczecińskiej Straży Miejskiej przy ul. Strzałkowskiej wczoraj , w godzinach popołudniowych odbyła się wstępna prezentacja sprzętu i wyposażenia do montażu tych urządzeń. W spotkaniu wzięli udział strażnicy, którzy już przeszli specjalistyczne szkolenie i zdobyli stosowne uprawnienia do prac na wysokościach i to właśnie oni będą montować te kamerki i następnie odczytywać nagrany materiał. Pierwsze problematyczne miejsca w swoich dzielnicach zostały wskazane przez przedstawicieli Rad Osiedlowych, którzy brali udział w pracach nad projektem i czynnie włączają się we współpracę ze szczecińską Strażą Miejską. Na pierwszy ogień poszły lokalizacje szczególnie narażone na podrzucanie śmieci, głównie odpadów motoryzacyjnych, budowlanych ale i zwykłych bytowych.

11 lipca pierwsze foto-pułapki zostały zamontowane, z oczywistych względów nie podajemy ich umiejscowienia. Przestrzegamy i informujemy ,iż ze względu na ich mobilność mogą być przemieszczane i montowane w dowolnie wskazanym miejscu, zatem śmieciarze powinni się mieć na baczności !

Foto-pułapki to skuteczny sposób na walkę z nielegalnymi wysypiskami śmieci. Ich obsługa wymaga jednak czasu i nakładu pracy. Urządzenia umieszczane będą w różnych częściach miasta, zazwyczaj odległych od siebie. Zarejestrowany materiał następnie  trzeba będzie obejrzeć i sprawdzić jego przydatność w celu ustalenia sprawcy wykroczenia .