Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

Szczerość zaprowadziła uciekiniera do ośrodka
2008-12-04
Wczoraj podczas patrolowania okolic dworca PKS na ul. Świętopełka dwaj funkcjonariusze podejmowali interwencję w stosunku do bezdomnej osoby. Była to kobieta, miała rozbitą głowę, zatem strażnicy wezwali do poszkodowanej pogotowie ratunkowe.
Szkolenie przypominające przepisy z Prawa o Ruchu Drogowym
2008-11-28
Strażnicy miejscy od 25 do 28 listopada br. brali udział w szkoleniu przypominającym przepisy z Prawa o Ruchu Drogowym, przede wszystkim w kontekście zmian wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń.
Wizyta "pierwszaków" w Straży Miejskiej
2008-11-20
20 listopada do siedziby Straży Miejskiej przy ulicy Felczaka zawitało 28 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 51.
Strażnicy szkolni na konferencji "Wszyscy mówimy jednym głosem"
2008-11-18
18 listopada strażnicy szkolni uczestniczyli w międzynarodowej konferencji "Wszyscy mówimy jednym głosem", która odbyła się w Zespole Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie - Zdrojach przy ul. Letniskowej 1. Zaproszenie na to spotkanie skierowała do nas Komenda Miejska Policji w Szczecinie.
Wodniacy w akcji: znikający kabel; sarenka w studni
2008-11-18
Piętnasty listopad - była to pracowita sobota dla strażników z Referatu Wodnego. Już z samego rana, około godziny 7.30 zaskoczyli amatorów łatwego zarobku przy "pracy". Na ulicy Przestrzennej (która to już stała się ulubionym miejscem wykopywania kabli z ziemi przez złomiarzy) przepłoszyli złodziejaszków próbujących ukraść znaczne ilości kabla - prawdopodobnie telefonicznego.
Obchody Święta Niepodległości w Szczecinie. Znikające kwiaty spod pomnika
2008-11-11
Obchody Święta Niepodległości w Szczecinie w tym roku miały niezwykle uroczysty przebieg. Pierwszy raz uroczystość 11 listopada wzbogacona została o historyczną inscenizację obrony Lwowa.
Odblaski dla najmłodszych
2008-11-04
Straż Miejska zakupiła odblaski dla dzieci, które będą rozdawane najmłodszym uczniom szkół podstawowych podczas prelekcji na temat "Bezpieczna droga do szkoły".
Straż Miejska w akcji "Znicz" 2008
2008-10-31
Od 30 października rozpoczęła się akcja "Znicz". Jak co roku przed Świętem Zmarłych okolice szczecińskich nekropolii i drogi dojazdowe do nich, będą pod szczególną uwagą służb mundurowych: Policji, Straży Miejskiej, Żandarmerii, Straży Granicznej.
Cała Polska czyta dzieciom
2008-10-31
Czytają dzieciom również strażnicy szkolni. W dniu dzisiejszym takie czytanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 54, w "Maciusiu". Aktywnie w akcję promującą czytelnictwo włączyli się funkcjonariusze służb mundurowych, którzy zachęcali najmłodszych do takiej formy spędzania wolnego czasu.
Bezpieczna droga do szkoły
2008-10-30
Po raz kolejny strażnicy szkolni prowadzą prelekcje na temat "Bezpiecznej drogi do szkoły". W miesiącach wrzesień - październik odbyło się ponad 50 spotkań, w których uczestniczyło prawie 1800 najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Nauka poprzez zabawę to taka forma edukacji, w której chętnie i aktywnie uczestniczą nasi milusińscy.