Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Plan zabezpieczenia Finału Regat Wielkich Żaglowców przez Straż Miejską Szczecin
2017-08-03
Szczecińska Straż Miejska (wraz innymi służbami) weźmie czynny udział w zabezpieczaniu Finału Regat Wielkich Żaglowców w dniach 5-8 sierpnia 2017 roku.
#
Ważny Komunikat
2017-08-03
Zakaz używania wyrobów pirotechnicznych na terenie Szczecina!
#
Finał Regat Wielkich Żaglowców
2017-08-03
Od 5 do 8 sierpnia Szczecin po raz kolejny stanie się żeglarską stolicą Europy!
#
Po świadectwo dzisiaj nie dotrze
2017-06-26
Około godziny 13.00 kolejny patrol Straży Miejskiej był świadkiem poprawiania sobie nastroju w niekonwencjonalny i ryzykowny sposób. Na skwerze Recka Guido przy ulicy Kurkowej strażnicy zauważyli dwóch młodych mężczyzn siedzących na murku, z których jeden trzymał w ręku szklaną rurkę z suszem roślinnym. Funkcjonariusze wylegitymowali obu mężczyzn, jeden z nich kilka dni temu skończył 18 lat i miał dzisiaj odebrać świadectwo ukończenia szkoły. Po świadectwo jednak nie dotrze.
#
"Odurzający" przedsmak wakacji
2017-06-26
Niektórzy już wczoraj świętowali nadejście wakacji. W sposób bardzo ryzykowny i zagrażający zdrowiu i życiu. Pierwszy akord tej „fety” odnotowali strażnicy miejscy około godziny 12.00. Dwaj strażnicy miejscy prowadzili interwencję (z zakresu ruchu drogowego) na al. Powstańców Wielkopolskich vis a vis numeru 31. Do funkcjonariuszy podbiegło dwóch nieletnich chłopców, którzy twierdzili, że w pobliskim parku, przy zbiegu ulic Starkiewicza z Powst. Wielkopolskich grupa ich znajomych wącha…odświeżacze powietrza a to powoduje u nich dziwne i niepokojące zachowanie. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Już z daleka zauważyli grupkę 6-8 nieletnich, którzy odurzali się …wąchając własną odzież. Jak się potem okazało nasączoną popularnymi odświeżaczami powietrza, 3 puste pojemniki leżały obok ławki. Na widok zbliżających się strażników cała grupa rzuciła się do ucieczki. Na nic się to jednak zdało. Obaj chłopcy, którzy zawiadomili o tym fakcie strażników zostali przez nich wylegitymowani. Obaj zgodnie potwierdzili, że znają wszystkich z grupy „odurzaczy” i udzielą na ten temat informacji. O tym fakcie zostaną niezwłocznie powiadomieni rodzice i Dyrekcja Szkoły.
#
Płonące auto na Rondzie Ułanow
2017-06-21
W dniu 21.06.2017 r. około godziny 11:00 patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej Oddział Prawobrzeże najechał na pożar pojazdu osobowego marki Skoda na Rondzie Ułanów Podolskich . Strażnicy natychmiast przystąpili do gaszenia pojazdu oraz wezwali na miejsce Straż Pożarną oraz druga załogę Straży Miejskiej Właściciel pojazdu nie ucierpiał w pożarze auta.
#
Strażnicy miejscy pomogli osieroconym kaczkom
2017-06-09
Piątkowy poranek dla pewnej kaczej mamy rozpoczął się tragicznie.
#
Płytka wyobraźnia-niebezpieczne zachowania nad wodą
2017-06-05
Trochę prewencyjnej profilaktyki na nadchodzące wakacje w wydaniu strażników szkolnych z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej w Szczecinie.
#
Tak nie wolno sprzątać!
2017-05-26
Głupota czy lenistwo?
#
Czy to był wąż gniewosz?
2017-05-26
Podczas wczorajszego objazdu terenu strażnicy miejscy odkryli na terenie jeden z działek na Wielgowie rzadki, cenny gatunek gada.