Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Życzenia świąteczne
2017-12-20
„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem” (K.I.Gałczyński)
#
Szczecińscy strażnicy miejscy włączyli się do akcji "Tytka charytatywna"
2017-12-19
Zawsze warto pomagać, aby zobaczyć radość w oczach innych. Ta myśl przyświecała szczecińskim strażnikom miejskim, którzy włączyli się w zainaugurowaną w listopadzie ogólnopolską akcję „Tytka charytatywna”.
#
Strażnicy miejscy na zajęciach z ...wirtualnych symulacji medycznych
2017-12-13
Strażnicy miejscy w dniach 07-08.12.2017 wzięli udział w drugiej edycji projektu pt. „Wirtualna Symulacja Medyczna dla bezpieczeństwa publicznego w Województwie Zachodniopomorskim.” Projekt jest realizowany przez Fundację Zawsze Bezpieczni w ramach zadania publicznego . W ramach projektu doskonalono, nabyte już w trakcie kilku szkoleń przypominających, umiejętności funkcjonariuszy m.in. straży miejskiej .Głównym celem projektu jest realizacja treningu postępowania z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz treningu postępowania na miejscu wypadku z dużą liczbą poszkodowanych. W trakcie szkolenia uczestnicy brali udział w sesjach treningowych na podstawie przygotowanych scenariuszy oraz trenowali czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz wykonywaniem segregacji medycznej. Każdy z uczestników miał do swojej dyspozycji indywidualne stanowisko szkoleniowe wyposażone w Wirtualny Symulator Medyczny (zestaw sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem). Zastosowana technologia do złudzenia sprawiała wrażenie realnego uczestnictwa w wirtualnym świecie odwzorowującym rzeczywiste zdarzenie. Udział w szkoleniu był bezpłatny. W zajęciach symulacyjnych wzięło udział 40 strażników miejskich.
#
Nabór do Straży Miejskiej Szczecin w ...Powiatowym Urzędzie Pracy
2017-12-08
Zawód strażnika miejskiego nie jest łatwą profesją. Przekonali się o tym kandydaci do pracy w szczecińskiej jednostce Straży Miejskiej wytypowani i skierowani przez Powiatowy Urząd Pracy.
#
Strażniczki szkolne ...po godzinach
2017-12-06
5 grudnia 10 strażniczek szkolnych ze szczecińskiej Straży Miejskiej (z Referatu Profilaktyki) w ramach przygotowań do wielkiej imprezy dla najmłodszych pakowały paczki wraz z innymi wolontariuszami .W ostatni dzień Tygodnia Wolontariatu w jednym szeregu jako wolontariusze stanęli uczniowie szkół, studenci i strażnicy miejscy. 1500 paczek ze słodyczami, zabawkami przygotowywano w Szczecińskim Domu Sportu w przeddzień zabawy mikołajkowej dla dzieci m.in. ze szczecińskich domów dziecka, świetlic środowiskowych i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Łącznie na Mikołajkach w SDS-ie będzie bawiło się półtora tysiąc maluchów, a razem z nimi rodzice. Zabawa ta, wpisana już na stałe w kalendarz miejskich imprez, zorganizowana będzie już po raz 25 przez Dom Kultury "Słowianin".
#
Strażnicy znaleźli niepełnosprawną kobietę
2017-11-29
Popołudniowa służba dwojga strażników miejskich. Po godzinie 17.00 po zakończonej interwencji na pętli autobusowej ZDiTM przy ulicy Kołłątaja funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie z policji W 143 i prośbę o pomoc w poszukiwaniach zaginionej osoby pochodzącej z Gryfina, starszej kobiety o obniżonej intelektualnie pełnosprawności. Kobieta ta około godziny 12.00 oddaliła się w nieznanym kierunku po obejrzeniu spektaklu w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Komunikat ten został przez dyżurnego SM-DTM rozesłany do wszystkich patroli Straży Miejskiej. 30 minut później poszukiwaną kobietę namierzył patrol SM między Nabrzeżem Wieleckim a ulicą Energetyków. Informacja o odnalezionej osobie została przekazana telefonicznie przez dyżurnego patrolowi Policji, od którego strażnicy otrzymali zgłoszenie i przekazana w ich ręce.
#
Akcja "Znicz 2017"-planowane działania Straży Miejskiej Szczecin
2017-10-30
W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych Straż Miejska została włączona do działań prewencyjnych w ramach akcji "ZNICZ".
#
Strażnicy Miejscy na ćwiczeniach z technik i taktyk obrony
2017-10-12
W dniach 4-5 października 2017 r. odbyło się szkolenie przypominające techniki i taktyki interwencji z użyciem środków przymusu bezpośredniego. Szkolenie przeprowadziła młodszy chorąży Milena Duda z Żandarmerii Wojskowej. Strażnicy Miejscy mieli okazję przećwiczyć zasady stosowania kajdanek, pałki wielofunkcyjnej typu tonfa, ręcznego miotacza gazu RMG oraz chwytów obezwładniających, które mogą być stosowane w szczególnych przypadkach podczas interwencji. Kolejne szkolenia zaplanowane są dla strażników miejskich już w najbliższym czasie.
#
Palenie w piecach pod czujnym okiem strażników miejskich
2017-10-11
Rozpoczynamy kolejny sezon grzewczy i kolejne kontrole . Strażnicy miejscy sprawdzają od kilku dni co szczecinianie wrzucają do pieca. Na razie obeszło się bez mandatów, bo to początek działań kontrolnych, które wynikają głównie ze zgłoszeń od zatroskanych sąsiadów czy przedstawicieli rad osiedlowych.
#
Strażniczki szkolne udaremniły jazdę na podwójnym gazie
2017-10-02
Czwartkowe popołudnie dla strażniczek miejskich tzw. szkolnych z Referatu Profilaktyki miało zaskakujące zakończenie.