Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
"Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich..."
2018-08-14
W imieniu funkcjonariuszy i pracowników Straży Miejskiej Szczecin, składam najgłębsze...
#
Festiwal fajerwerków Pyromagic 2018
2018-08-09
PLAN ZABEZPIECZENIA Festiwalu Fajerwerków PYROMAGIC 2018 przez Straż Miejską Szczecin w dniach 10 - 11 sierpnia 2018r. CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA IMPREZY 10-11.08.2018 - XI Edycja Pyromagic Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne, to jedyny tej skali w naszym kraju festiwal widowisk pirotechnicznych. Od 2008 roku przy Wałach Chrobrego w Szczecinie swoje aranżacje zaprezentowały 24 firmy z 20 krajów. „Pyromagic” to magia ognia, światła i dźwięku, a w tym roku w dniach 10.08-11.08.2018 będziemy mogli podziwiać trzy konkursowe widowiska pirotechniczne: 10.08 2018r - PYROEVENTS - Temexson Romania oraz - PLATINIUM FIREWORKS - Philippines 11.08.2018r - PYROTEX FIREWORKS - England.
#
Kontrole Sanepidu.Strażniczki szkolne na półkoloniach.
2018-07-11
Dla strażniczek szkolnych z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej przerwa wakacyjna w szkołach nie oznacza przerwy w ich pracy. Wspólnie z pracownikami z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej strażniczki miejskie biorą udział w kontrolach placówek, w których prowadzone są wakacyjne półkolonie dla dzieci i młodzieży. Do tej pory, do 10 lipca pracownicy Sanepidu w asyście miejskich funkcjonariuszek odwiedzili 8 takich placówek. Sprawdzane są przede wszystkim warunki sanitarne, w jakich przebywa młodzież, wszelkie zgody i koncesje na prowadzenie wypoczynku zorganizowanego w formie półkolonii. W dotychczasowych kontrolach nie stwierdzono uchybień: placówki są dobrze przygotowane pod względem sanitarnym i bezpieczeństwa wypoczywających. Zaplanowane są już kolejne kontrole, w dniu 11 lipca strażniczki miejskie i pracownicy sanepidu odwiedzą kolejne dwie placówki.
#
Odblaski na Urodziny Miasta
2018-07-05
5 lipca świętujemy 73 rocznicę przejęcia przez polską administrację zarządu nad Szczecinem, tradycyjnie obchodzoną jako urodziny naszego miasta. To kolejna uroczysta okazja do tego, aby przypomnieć mieszkańcom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem przedstawiciele Urzędu Miasta, Policji, Straży Miejskiej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz członkowie Szczecińskiego Klubu Rowerowego „Gryfus” skupili się na rowerzystach. W czwartek w godz. 8 – 9 na placu Grunwaldzkim przy pomniku Marynarza zachęcali szczecinian do bezpiecznego korzystania z jednośladów. Przejeżdżający tamtędy rowerzyści otrzymywali urodzinowe upominki, oczywiście poprawiające ich bezpieczeństwo na drogach.
#
Podsumowanie Dni Morza 2018: działania Straży Miejskiej Szczecin
2018-06-12
Straż Miejska Szczecin w okresie od 08-10 czerwca 2018 roku zabezpieczała rejon miasta i imprezy „Dni Morza – Sail Szczecin 2018 r.” w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Strażnicy współdziałali z innymi służbami na posterunkach kontrolno - blokadowych, w służbie patrolowo-interwencyjnej, w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i patrolach wodnych. Straż Miejska Szczecin do zabezpieczenia imprezy skierowała (na zasadach wielokrotności) następujące siły i środki: Piątek 08.05.2018 r. - 43 funkcjonariuszy, 18 pojazdów, 2 łodzie; Sobota 09.06.2018 r. - 54 funkcjonariuszy, 25 pojazdów, 2 łodzie; Niedziela 10.06.2018 r. - 44 funkcjonariuszy, 20 pojazdów, 2 łodzie; W sumie skierowano 141 funkcjonariuszy, 63 pojazdy, 6 łodzi. W trakcie realizacji zadań SM odnotowała następujące czynności: Interwencje – 237 Kontrole – 73 Dyspozycje usunięcia pojazdów – 39 Odholowane pojazdy – 19 Foto-wezwania – 95 Środki oddziaływania wychowawczego– 11 Mandaty Karne – 102/11200 zł Interwencje wobec nietrzeźwych – 4 Udzielanie pomocy przedmedycznej – 2 Wezwanie pogotowia ratunkowego - 2
#
Międzynarodowy projekt Fair Friends 2018
2018-05-23
W dniu 16 maja podczas piłkarskich rozgrywek zorganizowanych w ramach Międzynarodowego projektu Fair Friends 2018 Straż Miejska została poproszona o zapoznanie uczestników z zawodem Strażnika Miejskiego. Impreza miała miejsce na boisku OKS "Świt - Skolwin" przy ul. Stołczyńskiej 100. Wzięło w niej udział ok. 400 uczniów ze szczecińskich oraz berlińskich szkół. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia radiowozu od środka. Mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wykorzystując wyposażenie strażników.
#
Barszcz Sosnowskiego – zaczynamy kolejną bitwę
2018-05-16
Przed nami kilka miesięcy walki z barszczem Sosnowskiego. Prowadzona od kilku sezonów akcja mająca na celu zwalczenie tej niebezpiecznej rośliny przynosi określony skutek. Na terenach Szczecina barszczu jest coraz mniej, co nie oznacza, że można już zapomnieć o problemie. Wręcz przeciwnie – należy rozwiązać go definitywnie. Rozpoczęła się akcja polegająca na zwalczaniu barszczu Sosnowskiego. Do końca września prowadzone będą zabiegi polegające na opryskach i koszeniu. Prace obejmą ponad 3 hektary terenów miejskich. Na Prawobrzeżu barszcz możemy znaleźć m.in. w okolicach ulicy Smoczej – w tym na terenie prywatnej posesji, w okolicach ulicy Wiosennej. Na Lewobrzeżu występuje w Dolinie Siedmiu Młynów czy w pobliżu placu Słowińców. Występowanie barszczu Sosnowskiego można wciąż zgłaszać przez serwis Alertu Miejskiego (www.alertszczecin.pl), w Zakładzie Usług Komunalnych Wydziale Lasów Miejskich oraz w Urzędzie Miasta Szczecin w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Taka możliwość była także w roku ubiegłym. Mieszkańcy z niej korzystali, jednak żadne zgłoszenie nie potwierdziło się. W Szczecinie, od momentu występowania rośliny, Wydział Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych prowadzi kampanię informacyjną dotyczącą szkodliwego działania barszczu Sosnowskiego, objawów oparzeń rośliną, pierwszej pomocy w przypadku kontaktu z nią czy sposobów, w jaki można zgłosić występowanie barszczu. W ramach akcji informacyjnej zostały dodrukowane ulotki oraz przygotowano folder. Materiały trafiły m.in. do rad osiedli. Cały czas chętni mieszkańcy mogą pobierać je w siedzibie Lasów Miejskich przy ul. Miodowej 3. Koszt tegorocznej akcji to ponad 18 tysięcy złotych brutto.
#
Majówkowe Vademecum
2018-04-27
Wielkimi krokami zbliża się majówka. Tak, jak co roku, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się będą szczecińskie polany leśne. W Szczecinie mamy ich 15. Znajdują się na nich miejsca do grillowania. Można z nich korzystać do woli, jednak należy przestrzegać bezwarunkowo regulaminu i zastosować się do kilku ważnych zasad.
#
Straż miejska przypomina o obowiązkowej deratyzacji
2018-04-20
Dwa tygodnie temu, na początku kwietnia Straż Miejska Szczecin informowała właścicieli,zarządców i administratorów nieruchomości o obowiązkowej deratyzacji.
#
Strażnicy uczą Seniorów pierwszej pomocy
2018-04-16
10 kwietnia w siedzibie Straży Miejskiej Szczecin odbyło się spotkanie z członkami Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów