Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Strażniczki szkolne ...po godzinach
2017-12-06
5 grudnia 10 strażniczek szkolnych ze szczecińskiej Straży Miejskiej (z Referatu Profilaktyki) w ramach przygotowań do wielkiej imprezy dla najmłodszych pakowały paczki wraz z innymi wolontariuszami .W ostatni dzień Tygodnia Wolontariatu w jednym szeregu jako wolontariusze stanęli uczniowie szkół, studenci i strażnicy miejscy. 1500 paczek ze słodyczami, zabawkami przygotowywano w Szczecińskim Domu Sportu w przeddzień zabawy mikołajkowej dla dzieci m.in. ze szczecińskich domów dziecka, świetlic środowiskowych i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Łącznie na Mikołajkach w SDS-ie będzie bawiło się półtora tysiąc maluchów, a razem z nimi rodzice. Zabawa ta, wpisana już na stałe w kalendarz miejskich imprez, zorganizowana będzie już po raz 25 przez Dom Kultury "Słowianin".
#
Strażnicy znaleźli niepełnosprawną kobietę
2017-11-29
Popołudniowa służba dwojga strażników miejskich. Po godzinie 17.00 po zakończonej interwencji na pętli autobusowej ZDiTM przy ulicy Kołłątaja funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie z policji W 143 i prośbę o pomoc w poszukiwaniach zaginionej osoby pochodzącej z Gryfina, starszej kobiety o obniżonej intelektualnie pełnosprawności. Kobieta ta około godziny 12.00 oddaliła się w nieznanym kierunku po obejrzeniu spektaklu w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Komunikat ten został przez dyżurnego SM-DTM rozesłany do wszystkich patroli Straży Miejskiej. 30 minut później poszukiwaną kobietę namierzył patrol SM między Nabrzeżem Wieleckim a ulicą Energetyków. Informacja o odnalezionej osobie została przekazana telefonicznie przez dyżurnego patrolowi Policji, od którego strażnicy otrzymali zgłoszenie i przekazana w ich ręce.
#
Akcja "Znicz 2017"-planowane działania Straży Miejskiej Szczecin
2017-10-30
W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych Straż Miejska została włączona do działań prewencyjnych w ramach akcji "ZNICZ".
#
Strażnicy Miejscy na ćwiczeniach z technik i taktyk obrony
2017-10-12
W dniach 4-5 października 2017 r. odbyło się szkolenie przypominające techniki i taktyki interwencji z użyciem środków przymusu bezpośredniego. Szkolenie przeprowadziła młodszy chorąży Milena Duda z Żandarmerii Wojskowej. Strażnicy Miejscy mieli okazję przećwiczyć zasady stosowania kajdanek, pałki wielofunkcyjnej typu tonfa, ręcznego miotacza gazu RMG oraz chwytów obezwładniających, które mogą być stosowane w szczególnych przypadkach podczas interwencji. Kolejne szkolenia zaplanowane są dla strażników miejskich już w najbliższym czasie.
#
Palenie w piecach pod czujnym okiem strażników miejskich
2017-10-11
Rozpoczynamy kolejny sezon grzewczy i kolejne kontrole . Strażnicy miejscy sprawdzają od kilku dni co szczecinianie wrzucają do pieca. Na razie obeszło się bez mandatów, bo to początek działań kontrolnych, które wynikają głównie ze zgłoszeń od zatroskanych sąsiadów czy przedstawicieli rad osiedlowych.
#
Strażniczki szkolne udaremniły jazdę na podwójnym gazie
2017-10-02
Czwartkowe popołudnie dla strażniczek miejskich tzw. szkolnych z Referatu Profilaktyki miało zaskakujące zakończenie.
#
Dzień Strażnika Miejskiego we własnej siedzibie
2017-09-19
Szczecińska Straż Miejska w dniu 15 września obchodziła swoje coroczne święto: Dzień Strażnika Miejskiego. W tym roku przypada 26 rocznica powstania naszej jednostki.
#
Ratowali poszkodowaną ofiarę wypadku i kierowali ruchem
2017-08-31
Dwoje strażników w trakcie patrolowania Ronda Ułanów Podolskich na wysokości ul.Leszczynowej 1 zauważyło leżącą na ulicy kobietę
#
Festiwal PYROMAGIC już za nami...
2017-08-16
Czas podsumowań...
#
Podsumowanie Finału Regat TTSR 2017- wyniki działań Straży Miejskiej Szczecin
2017-08-10
Za nami III Finał Regat The Tall Ships Races 2017.