Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Życzenia od Strażników Miejskich dla mieszkańców
2018-12-20
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość.
#
Wigilia dla Samotnych,Bezdomnych i Ubogich 2018
2018-12-20
Już po raz kolejny odbyła się Wigilia dla bezdomnych, samotnych i ubogich mieszkańców Szczecina organizowana przez DK Słowianin.
#
Odblaski na Mikołaja
2018-12-06
Z okazji Mikołajek Miasto Szczecin sprezentowało mieszkańcom opaski odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo na ulicach.
#
Domki dla kotów czekają na opiekunów
2018-12-06
Do szczecińskiego schroniska dla zwierząt przywiezione zostały już domki dla kotów wolno żyjących. Wszystkie trafią w ręce społecznych karmicieli czworonogów. Kosztowały blisko 23 tysiące złotych
#
Krokusowa Rewolucja w Straży Miejskiej
2018-11-23
23 listopada, w ostatni dzień 7 edycji Krokusowej Rewolucji, pomysłodawczyni pani Marii Myśliwiec razem wraz z Sylwiuszem Mołodeckim z „Zielonych Ogrodów " zawitali do Straży Miejskiej, która także przed swoją siedzibą zapragnęła mieć krokusowe kobierce .Organizatorem j Krokusowej Rewolucji jest Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń w ramach Inicjatywy Lokalnej. Teren przed Komendą Straży Miejskiej na kilka godzin zakwitł fioletowymi balonami z logo Krokusowej Rewolucji. Tak przygotowani z niecierpliwością oczekiwaliśmy na grupę przedszkolaków z PP nr 75 z ulicy Romera 11, które miały pomóc w sadzeniu krokusów. Punktualnie o godzinie 10.00 przybyło 21 przedszkolaków z 3 opiekunkami. Po krótkim instruktażu pod okiem pana Sylwiusza wyposażone w rękawiczki ochronne dzieci wraz ze strażnikami rozpoczęły obsadzanie napisu na trawniku pod komendą . Wcześnie rano funkcjonariusze przygotowali napis: 986, czyli alarmowy telefon do Straży Miejskiej. Później, przy akompaniamencie śmiechu i dobrej zabawy, strażnicy i dzieciaki obsadzili wykopany napis, który można czytać z dwóch stron! Razem z ekipą przedszkolną i strażnikami krokusy sadził …Gryfuś, który wywołał wiele radości wśród dzieci Po wykonanej pracy strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki zaprosiły dzieci na poczęstunek, a pan Sylwiusz Mołodecki przeprowadził kilka konkursów dla najmłodszych. Na pamiątkę wspólnego przedsięwzięcia przedszkolaki otrzymały od straży miejskiej miniaturki Gryfusia, którego pokochały od pierwszego wejrzenia. Na koniec strażnicy zaprosili twórców Krokusowej Rewolucji na obejrzenie efektów wspólnej pracy.
#
Nie bądźmy obojętni , pomóżmy bezdomnym
2018-10-31
Nie pozostawaj bierny, gdy zobaczysz osobę bezdomną śpiącą na klatce schodowej
#
Akcja "Znicz 2018"-planowane działania Straży Miejskiej Szczecin
2018-10-30
Dzień Wszystkich Świętych oraz przebieg dni poprzedzających święto zawsze obfituje zwiększonym natężeniem ruchu drogowego na terenie całego miasta.
#
Dzień Strażnika Miejskiego 2018
2018-09-21
Straż Miejska Szczecin w dniu 19 września obchodziła swoje coroczne święto- Dzień Strażnika Miejskiego.
#
Straż Miejska przypomina o drugiej obowiązkowej deratyzacji
2018-09-06
Straż miejska przypomina o drugiej w tym roku obowiązkowej deratyzacji, której termin przypada na 15 do 30 września.
#
Nietypowe koczowisko bezdomnych
2018-08-30
Do niedawna w tym wraku bezdomni urządzili sobie koczowisko.