Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Odblaski na Walentynki
2018-02-14
14 lutego (środa) w godz. 8.00 – 9.00 na placu Grunwaldzkim w Szczecinie przedstawiciele Urzędu Miasta, funkcjonariusze szczecińskiej drogówki, Straży Miejskiej, żandarmerii oraz żołnierze Wielonarodowego Korpusu Północ – Wschód rozdawali przechodniom gadżety z elementami odblaskowymi, poprawiające bezpieczeństwo pieszych na drodze.
#
Parkowanie na kopercie metodą "na gąbkę".
2018-02-02
Dwa dni temu patrol Straży Miejskiej pełniąc służbę patrolową udał się na zgłoszenie dotyczące parkowania dwóch pojazdów na miejscu dla osób niepełnosprawnych przy ul. M. Dąbrowskiej . W zgłoszeniu podano informację, iż w jednym z pojazdów wyłożona jest legitymacja osoby niepełnosprawnej w formie …kserokopii. Po dotarciu na miejsce ujawniono dwa pojazdy należące do tego samego właściciela, który posiada jedną legitymację ważną do 2021 roku a w drugim pojeździe wystawia kartę niezgodnie z art.8 pkt. 3 Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z prawem karta winna być wyłożona „(…)w sposób eksponujący widoczne zabezpieczenia karty oraz umożliwiający odczytanie jej numeru i daty ważności”. W celu uniemożliwienia odczytania danych rubryka z datą ważności była przykryta gąbką samochodową. Po ustaleniu właściciela pojazdów strażnicy udali się pod wskazany adres, mężczyzna obcesowo rozmawiał z funkcjonariuszami przez domofon, odmówił wyjaśnienia sprawy posiadania dwóch kart. Zarzucił strażnikom miejskim …zakłócanie miru domowego ! Wobec podejrzenia podrobienia karty osoby niepełnosprawnej, co według prawa jest przestępstwem, na miejsce wezwano patrol policji. Strażnicy zapoznali policjantów ze stanem faktycznym i ponownie udano się pod adres właściciela pojazdów. Tak jak poprzednio ten nie otworzył drzwi i rozmowa toczyła się przez domofon. 31 stycznia dane dotyczące ważności oraz numeru legitymacji oraz nazwisko i imię uzyskano w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Szczecinie. Okazuje się, iż jedna z legitymacji ( ta przykryta gąbką) utraciła ważność. W przypadku ponownego stwierdzenia nieprawidłowości pojazd w którym widnieje legitymacja bez możliwości odczytania numeru i daty ważności może zostać odholowany.
#
Zimowe obowiązki
2018-01-18
Właściciele nieruchomości mają obowiązek uprzątnięcia błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.
#
Ogrzewalnia dla osób bezdomnych
2018-01-09
Od 8 stycznia w Szczecinie funkcjonuje Ogrzewalnia dla osób bezdomnych. To kolejne miejsce na mapie miasta, które może pomóc osobom potrzebującym w przetrwaniu trudnego, zimowego okresu.
#
Ruszył odbiór choinek
2018-01-04
Uschnięte drzewko wystarczy zostawić przy pojemniku na odpady komunalne i powiadomić o tym Urząd Miasta lub firmę wywozową. Choinki będą odbierane od mieszkańców miasta do końca lutego.
#
Wigilia dla osób bezdomnych i ubogich 2017
2017-12-21
Już po raz 24 w Domu Kultury Słowianin odbyła się Wigilia dla osób bezdomnych i ubogich mieszkańców Szczecina. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, państwowych, kościoła i stowarzyszeń.
#
Życzenia świąteczne
2017-12-20
„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem” (K.I.Gałczyński)
#
Szczecińscy strażnicy miejscy włączyli się do akcji "Tytka charytatywna"
2017-12-19
Zawsze warto pomagać, aby zobaczyć radość w oczach innych. Ta myśl przyświecała szczecińskim strażnikom miejskim, którzy włączyli się w zainaugurowaną w listopadzie ogólnopolską akcję „Tytka charytatywna”.
#
Strażnicy miejscy na zajęciach z ...wirtualnych symulacji medycznych
2017-12-13
Strażnicy miejscy w dniach 07-08.12.2017 wzięli udział w drugiej edycji projektu pt. „Wirtualna Symulacja Medyczna dla bezpieczeństwa publicznego w Województwie Zachodniopomorskim.” Projekt jest realizowany przez Fundację Zawsze Bezpieczni w ramach zadania publicznego . W ramach projektu doskonalono, nabyte już w trakcie kilku szkoleń przypominających, umiejętności funkcjonariuszy m.in. straży miejskiej .Głównym celem projektu jest realizacja treningu postępowania z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz treningu postępowania na miejscu wypadku z dużą liczbą poszkodowanych. W trakcie szkolenia uczestnicy brali udział w sesjach treningowych na podstawie przygotowanych scenariuszy oraz trenowali czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz wykonywaniem segregacji medycznej. Każdy z uczestników miał do swojej dyspozycji indywidualne stanowisko szkoleniowe wyposażone w Wirtualny Symulator Medyczny (zestaw sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem). Zastosowana technologia do złudzenia sprawiała wrażenie realnego uczestnictwa w wirtualnym świecie odwzorowującym rzeczywiste zdarzenie. Udział w szkoleniu był bezpłatny. W zajęciach symulacyjnych wzięło udział 40 strażników miejskich.
#
Nabór do Straży Miejskiej Szczecin w ...Powiatowym Urzędzie Pracy
2017-12-08
Zawód strażnika miejskiego nie jest łatwą profesją. Przekonali się o tym kandydaci do pracy w szczecińskiej jednostce Straży Miejskiej wytypowani i skierowani przez Powiatowy Urząd Pracy.