Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

#
Ruszył odbiór choinek
2018-01-04
Uschnięte drzewko wystarczy zostawić przy pojemniku na odpady komunalne i powiadomić o tym Urząd Miasta lub firmę wywozową. Choinki będą odbierane od mieszkańców miasta do końca lutego.
#
Wigilia dla osób bezdomnych i ubogich 2017
2017-12-21
Już po raz 24 w Domu Kultury Słowianin odbyła się Wigilia dla osób bezdomnych i ubogich mieszkańców Szczecina. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz samorządowych, państwowych, kościoła i stowarzyszeń.
#
Życzenia świąteczne
2017-12-20
„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem” (K.I.Gałczyński)
#
Szczecińscy strażnicy miejscy włączyli się do akcji "Tytka charytatywna"
2017-12-19
Zawsze warto pomagać, aby zobaczyć radość w oczach innych. Ta myśl przyświecała szczecińskim strażnikom miejskim, którzy włączyli się w zainaugurowaną w listopadzie ogólnopolską akcję „Tytka charytatywna”.
#
Strażnicy miejscy na zajęciach z ...wirtualnych symulacji medycznych
2017-12-13
Strażnicy miejscy w dniach 07-08.12.2017 wzięli udział w drugiej edycji projektu pt. „Wirtualna Symulacja Medyczna dla bezpieczeństwa publicznego w Województwie Zachodniopomorskim.” Projekt jest realizowany przez Fundację Zawsze Bezpieczni w ramach zadania publicznego . W ramach projektu doskonalono, nabyte już w trakcie kilku szkoleń przypominających, umiejętności funkcjonariuszy m.in. straży miejskiej .Głównym celem projektu jest realizacja treningu postępowania z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz treningu postępowania na miejscu wypadku z dużą liczbą poszkodowanych. W trakcie szkolenia uczestnicy brali udział w sesjach treningowych na podstawie przygotowanych scenariuszy oraz trenowali czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz wykonywaniem segregacji medycznej. Każdy z uczestników miał do swojej dyspozycji indywidualne stanowisko szkoleniowe wyposażone w Wirtualny Symulator Medyczny (zestaw sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem). Zastosowana technologia do złudzenia sprawiała wrażenie realnego uczestnictwa w wirtualnym świecie odwzorowującym rzeczywiste zdarzenie. Udział w szkoleniu był bezpłatny. W zajęciach symulacyjnych wzięło udział 40 strażników miejskich.
#
Nabór do Straży Miejskiej Szczecin w ...Powiatowym Urzędzie Pracy
2017-12-08
Zawód strażnika miejskiego nie jest łatwą profesją. Przekonali się o tym kandydaci do pracy w szczecińskiej jednostce Straży Miejskiej wytypowani i skierowani przez Powiatowy Urząd Pracy.
#
Strażniczki szkolne ...po godzinach
2017-12-06
5 grudnia 10 strażniczek szkolnych ze szczecińskiej Straży Miejskiej (z Referatu Profilaktyki) w ramach przygotowań do wielkiej imprezy dla najmłodszych pakowały paczki wraz z innymi wolontariuszami .W ostatni dzień Tygodnia Wolontariatu w jednym szeregu jako wolontariusze stanęli uczniowie szkół, studenci i strażnicy miejscy. 1500 paczek ze słodyczami, zabawkami przygotowywano w Szczecińskim Domu Sportu w przeddzień zabawy mikołajkowej dla dzieci m.in. ze szczecińskich domów dziecka, świetlic środowiskowych i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Łącznie na Mikołajkach w SDS-ie będzie bawiło się półtora tysiąc maluchów, a razem z nimi rodzice. Zabawa ta, wpisana już na stałe w kalendarz miejskich imprez, zorganizowana będzie już po raz 25 przez Dom Kultury "Słowianin".
#
Strażnicy znaleźli niepełnosprawną kobietę
2017-11-29
Popołudniowa służba dwojga strażników miejskich. Po godzinie 17.00 po zakończonej interwencji na pętli autobusowej ZDiTM przy ulicy Kołłątaja funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie z policji W 143 i prośbę o pomoc w poszukiwaniach zaginionej osoby pochodzącej z Gryfina, starszej kobiety o obniżonej intelektualnie pełnosprawności. Kobieta ta około godziny 12.00 oddaliła się w nieznanym kierunku po obejrzeniu spektaklu w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Komunikat ten został przez dyżurnego SM-DTM rozesłany do wszystkich patroli Straży Miejskiej. 30 minut później poszukiwaną kobietę namierzył patrol SM między Nabrzeżem Wieleckim a ulicą Energetyków. Informacja o odnalezionej osobie została przekazana telefonicznie przez dyżurnego patrolowi Policji, od którego strażnicy otrzymali zgłoszenie i przekazana w ich ręce.
#
Akcja "Znicz 2017"-planowane działania Straży Miejskiej Szczecin
2017-10-30
W związku ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych Straż Miejska została włączona do działań prewencyjnych w ramach akcji "ZNICZ".
#
Strażnicy Miejscy na ćwiczeniach z technik i taktyk obrony
2017-10-12
W dniach 4-5 października 2017 r. odbyło się szkolenie przypominające techniki i taktyki interwencji z użyciem środków przymusu bezpośredniego. Szkolenie przeprowadziła młodszy chorąży Milena Duda z Żandarmerii Wojskowej. Strażnicy Miejscy mieli okazję przećwiczyć zasady stosowania kajdanek, pałki wielofunkcyjnej typu tonfa, ręcznego miotacza gazu RMG oraz chwytów obezwładniających, które mogą być stosowane w szczególnych przypadkach podczas interwencji. Kolejne szkolenia zaplanowane są dla strażników miejskich już w najbliższym czasie.