PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

3.jpg
BEZPIECZEŃSTWO W CZASIE FERII
2019-01-28
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, które w bieżącym roku w naszym województwie przypadają w okresie 28.01 - 08.02. 2019 r. Strażniczki Miejskie odwiedzały szkoły i przedszkola miejskie w celu przypomnienia jak bezpiecznie spędzić czas wolny od zajęć. Mówiły nie tylko o zabawach na śniegu czy lodzie, ale również o zagrożeniach jakie czyhają na nich pod nieobecność rodziców czy opiekunów w domu. Funkcjonariuszki apelowały do dzieci, aby nie wchodziły na zamarznięte akweny wodne, żeby nie przyjmowały nic od osób obcych oraz aby nie spędzały za dużo czasu przed komputerem a także nie podawały żadnych informacji osobom poznanym w sieci.
Resized_20190113_150519_4705.jpeg
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2019
2019-01-14
13 stycznia po raz 27 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Udział w wydarzeniu wzięły również jak co roku służby mundurowe prezentując sprzęt taktyczny oraz pojazdy służbowe. Straż Miejska jak co roku również przyłączyła się do akcji. Ciekawi mogli wsiąść do pojazdu służbowego na miejsca przeznaczone do przewozu osób natomiast na najmłodszych czekała nasza maskotka Gryfuś, który przybijał "piąteczki" oraz pozował z nimi do zdjęć.
3.jpg
Mikołajki w Parku Chopina
2018-12-17
1 grudnia Park Chopina za sprawą Rady Osiedla Arkońskie - Niemierzyn zamienił się w Wioskę Św. Mikołaja. Mikołaj do pomocy zaprosił Gryfusia ze Straży Miejskiej oraz Olafa z Krainy Lodu. Były przygotowane konkursy oraz niespodzianki dla dzieci. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z "maskotkami". Na zakończenie najmłodsi otrzymali upominki.
3.jpg
Wzruszające podziękowania dla strażniczek
2018-11-20
Praca z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta jest bardzo wymagająca, ale i satysfakcjonująca. Nikt inny z takim zaangażowaniem nie słucha strażniczek szkolnych z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej, jak robią to przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Ufne, zainteresowane różnorodnymi tematami prelekcji, dostosowanymi do aktualnych potrzeb placówek oświatowych i dobrane stosownie do grup wiekowych. Dzieci pięknie potrafią też podziękować paniom strażniczkom za trud włożony podczas prowadzenia z nimi zajęć. Wzruszające podziękowania w artystycznej ,plastycznej formie trafiły na ręce naszych profilaktyczek. Poniżej prezentowane prace plastyczne to dzieła przedszkolaków i ich opiekunek z Niepublicznych Przedszkoli ”Promyk” i „Gryfik” w Szczecinie.
3.jpg
Dzień otwarty w Straży Granicznej
2018-10-18
5 października 2018 r. na terenie Jednostki Straży Granicznej odbył się festyn z okazji odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi. Udział w wydarzeniu wzięło wiele formacji współpracujących a jedną z nich była Straż Miejska. Na imprezę zostały zaproszone dzieci z pobliskich szkół.
13.jpg
Festyn Rodzinny "Niepodległa na wesoło"
2018-09-25
22 września na terenie Szkoły Podstawowej Nr 5 odbył się festyn rodzinny, na który zostały zaproszone Strażniczki Miejskie. Funkcjonariuszki przy użyciu mobilnego miasteczka ruchu drogowego szkoliły uczniów jak poprawnie zachować się przechodząc przez przejście dla pieszych.
2.jpg
Przedszkolak także może być EKO
2018-09-24
W ramach cyklicznych zajęć profilaktycznych z uczniami, w dniu 11.09.2018 r. Strażniczki Miejskiej odwiedziły najmłodszych w Przedszkolu Publicznym Nr 58 przy ul. Jaworowej 48. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, że mogą być EKO. Funkcjonariuszki za pomocą filmu oraz plansz edukacyjnych zaprezentowały jak maluchy w prosty sposób mogą dbać o naszą planetę. A wystarczy tylko zakręcić wodę podczas mycia zębów lub wyłączyć światło gdy wychodzimy z pomieszczenia.
2.jpg
Bezpiecznie na drodze
2018-09-17
W dniu 10.09.2018 w Szkole Podstawowej Nr 44 zostały przeprowadzone zajęcia z cyklu "Bezpieczeństwo w drodze do...". Udział w spotkaniu wzięły dzieci z najmłodszych klas. Celem zajęć jest zwrócenie uwagi najmłodszym na zasady obowiązujące na drodze oraz uzmysłowienie, iż nasze bezpieczeństwo jest dużo ważniejsze niż uciekająca piłka czy chwila spóźnienia.
3.jpg
Festyn z Radą Osiedla
2018-09-11
W dniu 8.09.2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9 przy ul. Dąbrówki 10 odbył się festyn zorganizowany przez Radę Osiedla "Stołczyn". Zaproszenie do udziały w imprezie otrzymały Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki. Funkcjonariuszki poprzez zabawę z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego, uczyły najmłodszych poprawnego korzystania z przejścia dla pieszych. Każdy uczestnik otrzymał coś słodkiego, pieczątkę z logo przejścia dla pieszych oraz plany lekcji.
3.jpg
Z wizytą u najmłodszych
2018-09-07
W dniu dzisiejszym Strażniczki z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej przeprowadziły zajęcia z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola ABC na temat „SM – kim jesteśmy”. Funkcjonariuszki zapoznały najmłodszych z zawodem Strażnika Miejskiego. Za pomocą plansz maluchy dowiedziały się czym zajmujemy się na co dzień, jakie mamy zadania oraz obowiązki. Na zakończenie przedszkolaki mogły przymierzyć czapkę Strażnika oraz każdy otrzymał pamiątkową pieczątkę i kolorowankę.