PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

manhattan kontrola.jpg
Kontrole zakrywania nosa i ust na targowiskach
2020-10-27
Weszliśmy w kolejny etap działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa Covid 19.
Powrót do szkoły 2_cr.jpg
Strażniczki szkolne wracają na zajęcia do placówek oświatowych
2020-09-18
Powrót do szkół i przedszkoli ucieszył zapewne wielu uczniów i rodziców.
20200717_110708.jpg
STRAŻ MIEJSKA Z WIZYTĄ W "TĘCZOWYM DOMKU"
2020-07-17
Mimo, iż są wakacje i czas urlopów Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki wakacji nie mają. Można je spotkać w autobusach, tramwajach oraz galeriach handlowych, gdzie prowadzą działania prewencyjne przypominając o obowiązku zakrywania nosa i ust. Dzisiaj natomiast w ramach profilaktyki spotkały się z podopiecznymi Centrum Opieki nad Dzieckiem POW „Tęczowy domek”. Funkcjonariuszki przypomniały najmłodszym jak bezpiecznie pokonać jezdnię, jak zachować się gdy zaczepia ich osoba obca oraz co zrobić podczas ataku psa. Dzieci mogły poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię na Mobilnym Miasteczku Ruchu Drogowego a także jak poprawnie przyjąć pozycję „żółwia” podczas ataku psa. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową pieczątkę oraz książeczkę z omawianymi zagadnieniami.
MyszkaOgonisiaRadziNaWakacje.jpg
Stosuj zasady, aby wakacje były bezpieczne!
2020-07-01
27 czerwca br. oficjalnie nastąpiło zakończenie roku szkolnego, którego drugi semestr był w znacznej części zdalną nauką przeprowadzaną w warunkach domowych.
0.jpg
Bezpieczne ferie: Straż Miejska przypomina i radzi
2020-02-12
Aura za oknem nie wskazuje, ale rozpoczęły się ferie zimowe! W naszym województwie potrwają do 21 lutego.
odblaski.png
Odblaski dla seniorów
2020-01-24
Jak co roku, z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka, przedstawiciele Urzędu Miasta, Policji oraz Straży Miejskiej rozdali we wtorek rano seniorom ponad 300 gadżetów zwiększających ich widoczność na ulicach: opasek odblaskowych, kamizelek, breloczków. Na skrzyżowaniach w pobliżu C.H. Turzyn na ulicach 26 Kwietnia. Boh.Warszawy, Pułaskiego funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drogach, propagując noszenie elementów odblaskowych jako formę osobistej ochrony pieszego na ulicach.
11111.png
Jak bezpiecznie używać fajerwerków? Strażniczki szkolne przestrzegają i uczą.
2019-12-17
Nadchodzi najbardziej wyczekiwany świąteczny czas w roku - Święta Bożego Narodzenia oraz Sylwester. To właśnie z okazji zakończenia starego roku , w noc sylwestrową używane są wyroby pirotechniczne, popularnie nazywane fajerwerkami. Z tej przyczyny Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki od początku grudnia spotykają się z uczniami ze szczecińskich szkół. Uświadamiają młodzież, jakie zagrożenia płyną z nierozważnego i nieumiejętnego posługiwania się tego typu wyrobami.
BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE1.jpg
BEZPIECZNYM BYĆ
2019-11-08
Zgodnie z corocznym planem i tym razem w miesiącach wrzesień - październik Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki przeprowadzały w szczecińskich placówkach oświatowych prelekcje dotyczące bezpieczeństwa.
3.jpg
DNI WARSZEWA
2019-09-20
W dniu 8 września na terenie boiska przy ul. Rostockiej oraz placu należącym do parafii św. Antoniego Rada Osiedla Warszewo zorganizowała festyn pod nazwą "Dni Warszewa". Jedną z atrakcji był rowerowy tor przeszkód zaprezentowany przez Straż Miejską, na którym chętne osoby mogły sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Na koniec każdy uczestnik otrzymywał plan lekcji oraz coś słodkiego.
4.jpg
ZAKOŃCZENIE LATA Z RADĄ OSIEDLA NOWE MIASTO
2019-09-04
W dniu 31 sierpnia na terenie boiska przy ul. Potulickiej Rada Osiedla Nowe Miasto zorganizowała festyn pod nazwą "ŻEGNAJCIE WAKACJE". W imprezie wzięły również funkcjonariuszki Straży Miejskiej z Referatu Profilaktyki. Strażniczki za pomocą symulatora przejścia dla pieszych uczyły najmłodszych jak poprawnie przechodzić przez jezdnię i na co zwracać uwagę. Na zakończenie każdy uczestnik dostawał pamiątkową pieczątkę, coś słodkiego oraz plan lekcji.