PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

#
ROZUMIEMY ZWIERZĘTA
2018-04-25
19 kwietnia Strażniczki Miejskie odwiedziły dzieci z grupy "0" ze Szkoły Podstawowej Nr 33. Tematem spotkania było uświadomienie najmłodszym zagrożeń jakie mogą na nich czyhać podczas kontaktu z nieznajomym psem. Uwrażliwienie, iż pies przywiązany przed sklepem może być niebezpieczny i nie wolno go głaskać, ani drażnić. Jako wprowadzenie dzieci ułożyły puzzle z wizerunkiem psa. W czasie prelekcji Strażniczki pokazały jak wykorzystać plecak czyniąc z niego tarczę ochronną, oraz jak poprawnie wykonać żółwika. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową pieczątkę na rękę oraz malowankę.
#
ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2018 DLA OSÓB BEZDOMNYCH ORAZ SAMOTNYCH
2018-03-30
Jak co roku i tym razem w Niedzielę Palmową Dom Kultury Słowianin zorganizował Śniadanie Wielkanocne dla osób bezdomnych oraz samotnych. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 3 przy ul. Sowińskiego 31B. Udział we wspólnym świętowaniu wzięło ponad 400 osób. Tradycyjnie do przedsięwzięcia włączyli się Strażnicy Miejscy z Referatu Profilaktyki. Dzień prędzej przygotowywali paczki dla potrzebujących, natomiast w dniu śniadania pomagali w obsłudze.
#
Bezpieczny w domu
2018-03-20
W dniu 7 marca Strażniczki Miejskie wraz z Kaczorkiem Daffi odwiedziły dzieci z Przedszkola Montessori Bona Ventura. Funkcjonariuszki przedstawiły najmłodszym jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas przebywania w domu. Krótko omówiono jakiego typu zachowań należy unikać, aby nie spowodować wypadku inie narazić siebie i innych. Nie bawić się prądem, kuchenką gazową, nie bawić się lekarstwami, nie brać do buzi żadnych pastylek leżących swobodnie na stole czy podłodze oraz nie wychylać się przez okno. Na koniec każe z dzieci dostało od Kaczorka Daffi pieczątkę na rączkę.
#
Nie zapomnij o odblasku
2018-03-08
W dniu 23 lutego w godzinach porannych Straż Miejska wraz z Policją i Żandarmerią rozdawała przed szkołami odblaski. Funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo uczniów w rejonie ul. Kablowej oraz Szkoły Podstawowej Nr 13 w Wielgowie.
#
Papieros - niepozorny zabójca.
2018-03-01
W dniach 13 - 22.02.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 funkcjonariuszki Straży Miejskiej przeprowadziły zajęcia dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie klas VI i VII. Celem prelekcji było zaznajomienie młodzieży z przyczynami oraz skutkami uzależnienia od tytoniu. Strażniczki wyświetlając film "Niepozorny zabójca" przedstawiły skład chemiczny papierosów oraz zagrożenia jakie niesie za sobą nałóg palenia. Uświadomiono młodym słuchaczom, iż papierosy to nie tylko rak płuc ale również choroby układu krążenia oraz skóry.
#
Tydzień Bezpiecznego Internetu
2018-02-12
W ramach "Tygodnia Bezpiecznego Internetu" w Szkole Podstawowej Nr 7 odbył się cykl spotkań dotyczący bezpieczeństwa w sieci. Prelegentkami były Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają w wirtualnym świeci. A także o niebezpieczeństwach ukrytych w instalowanych aplikacjach tj. Messenger, Snapchat, Instagram oraz Musical.ly. Aplikacje te umożliwiają śledzenie lokalizacji użytkownika, zidentyfikowanie jego tożsamości, ponadto uzyskują dostęp do listy kontaktów lub książki adresowej.
#
Nowa maskotka Referatu Profilaktyki
2018-02-02
Z początkiem nowego roku do Referatu Profilaktyki dołączył nowy pracownik. Jest nim Strażnik Dafi, który po przejściu odpowiedniego szkolenie będzie odwiedzał szczecińskie przedszkolaki. Jego zadaniem jest zaznajomienie najmłodszych podopiecznych z zawodem Strażnika Miejskiego. Opowiada on dzieciom o zadaniach oraz oprzyrządowaniu Strażnika. Mamy nadzieję, że sympatyczny kaczorek spodoba się maluchom .
#
26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2018-01-30
14.01.2018 r. Na terenie Łasztownii odbył się 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku do akcji przyłączyła się również Straż Miejska. Strażnicy zabezpieczali bieg „Policz się z cukrzycą” oraz prezentowali sprzęt służbowy w miasteczku ratowniczym. Przez cały czas Strażnikom towarzyszyła maskotka GRYFUŚ, z którą można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
#
Już wiem... jak bezpiecznie spędzić ferie.
2018-01-29
10.01.2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 35 odbył się apel poświęcony zbliżającym się feriom zimowym. Na spotkanie zostały zaproszone Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki, które przedstawiły uczniom krótką prezentację dotyczącą zagrożeń jakie mogą nieść za sobą nierozważne zabawy zimowe. Wyświetlono również film szkoleniowy z którego dzieci dowiedziały się w jaki sposób pomóc osobie pod którą załamał się lód. W apelu wzięło udział ok. 720 uczniów z klas I – V.
#
BEZPIECZNIE W CZASIE FERII
2018-01-11
Od 15 stycznia rozpoczynają się w naszym mieście ferie zimowe. Z tego powodu 9 stycznia Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki zostały poproszone o przeprowadzenie pogadanki z uczniami ze Specjalnej Państwowej Szkoły Podstawowej Nr 67 na temat „Bezpiecznych ferii”. Strażniczki przypomniały dzieciom o zasadach obowiązujących podczas zabaw zimowych oraz przy spotkaniu z osobą obcą. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodką niespodziankę oraz pamiątkową pieczątkę na rękę. Strażniczki w podziękowaniu dostały od podopiecznych SPSP 67 własnoręcznie wykonaną laurkę.