PROFILAKTYKA

Działania profilaktyczneDziałania profilaktyczne

#
Festyn z Radą Osiedla
2018-09-11
W dniu 8.09.2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9 przy ul. Dąbrówki 10 odbył się festyn zorganizowany przez Radę Osiedla "Stołczyn". Zaproszenie do udziały w imprezie otrzymały Strażniczki Miejskie z Referatu Profilaktyki. Funkcjonariuszki poprzez zabawę z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego, uczyły najmłodszych poprawnego korzystania z przejścia dla pieszych. Każdy uczestnik otrzymał coś słodkiego, pieczątkę z logo przejścia dla pieszych oraz plany lekcji.
#
Z wizytą u najmłodszych
2018-09-07
W dniu dzisiejszym Strażniczki z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej przeprowadziły zajęcia z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola ABC na temat „SM – kim jesteśmy”. Funkcjonariuszki zapoznały najmłodszych z zawodem Strażnika Miejskiego. Za pomocą plansz maluchy dowiedziały się czym zajmujemy się na co dzień, jakie mamy zadania oraz obowiązki. Na zakończenie przedszkolaki mogły przymierzyć czapkę Strażnika oraz każdy otrzymał pamiątkową pieczątkę i kolorowankę.
#
Miejskie Strażniczki Szkolne po wakacjach
2018-09-07
Wraz z końcem wakacji w rejony szczecińskich szkół wróciły funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki.
#
Żegnaj szkoło-witaj lato! Straż Miejska przypomina o bezpieczeństwie w czasie wakacji
2018-06-22
Zanim Strażniczki szkolne z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej Szczecin pójdą na wakacje ze swoimi podopiecznymi ze szczecińskich szkół i przedszkoli, wyposażą je w najprzydatniejsze informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku…. W dniach 19-20 czerwca w Szkole Podstawowej Nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie odbył się apel podsumowujący rok szkolny. W związku ze zbliżającą się przerwą w nauce Strażniczki z Referatu Profilaktyki przypomniały uczniom o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji. Na ten utęskniony czas wolny od nauki uczniowie czekali z niecierpliwością. Aby nic nie zakłóciło tego beztroskiego odpoczynku od zajęć szkolnych Strażniczki Miejskie przez dwa dni uczyły najmłodszych uczniów jak bezpiecznie spędzać wakacje. Profilaktyka wakacyjna to nie tylko spakowanie do walizki ręcznika, klapek i kremu z filtrem do opalania. Ważne jest to, aby przestrzegać wielu zasad zarówno nad wodą, w górach, podróży, w kontaktach z nieznajomymi .Wszystkie najważniejsze ”Złote zasady” zostały obrazowo przedstawione uczniom ze szkoły podstawowej z las 0-6. Ważnym i niestety ciągle aktualnym problemem są dopalacze. Na prośbę dyrekcji i kadry pedagogicznej strażniczki szkolne omówiły skutki zażywania tych niebezpiecznych substancji. Na zakończenie panie z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej złożyły na ręce Pani pedagog podziękowania za wspólne działania w roku szkolnym 2017/2018 na rzecz dzieci i młodzieży. W spotkaniu wzięło w sumie udział 1020 dzieci.
#
Mini-karta rowerowa dla najmłodszych
2018-06-15
W dniu 14.06.2018 r. w Przedszkolu Publicznym nr 27 „Żagielek” przy ul. Henryka Pobożnego 6 w Szczecinie odbył się sprawdzian wiedzy i umiejętności upoważniający do zdobycia mini- karty rowerowej. W imprezie wzięło udział 120 przedszkolaków z 3 przedszkoli Przedszkole Publiczne nr 27, Przedszkole Publiczne 67 oraz Szkoła Podstawowa nr 33 grupa 0. W zajęciach udział wzięli zaproszeni goście: funkcjonariusze Policji i cztery funkcjonariuszki z Referatu Profilaktyki Straży Miejskiej. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące zachowania bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego korzystania z roweru oraz znajomości wybranych znaków drogowych. Największym wyzwaniem było wykazanie się praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze na wyznaczonym odcinku drogi. Po pokonaniu toru przeszkód na makiecie miasteczka rowerowego, które przywiozły strażniczki, najmłodsi otrzymywali pieczątkę-certyfikat potwierdzający zdanie testu. Poza testem umiejętności pozwalającym na zdobycie pierwszej w życiu karty rowerowej, przedszkolaki mogły obejrzeć radiowozy w środku a także poćwiczyć zasady pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomie Na koniec każdy uczestnik spotkania z funkcjonariuszami otrzymał dyplom z gratulacjami, natomiast każda grupa przedszkolna okolicznościową statuetki i upominki.
#
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 13 w Szczecinie
2018-06-04
30.05.2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 13 przy ul. Bałtyckiej w Szczecinie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Jedną z atrakcji było mobilne miasteczko ruchu drogowego przywiezione przez Straż Miejską. Uczniowie zapoznali się z zasadami panującymi na przejściu dla pieszych. Zainteresowani mogli w bezpieczny i kontrolowany sposób poćwiczyć przechodzenie przez jezdnię. Na zakończenie, każde dziecko otrzymało pieczątkę na rączkę z emblematem "przejścia dla pieszych" oraz trochę słodkości.
#
Odpustowy Rodzinny Festyn Parafialny
2018-05-24
12 maja w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Bronisława BM w Szczecinie odbył się Odpustowy Rodzinny Festyn Parafialny. Jednym z zaproszonych gości była Straż Miejska, która rozdawała dzieciom różne cuda wyczarowane z balonów tzw. modelinek. Najmłodsi mogli również wsiąść do radiowozu i zrobić sobie zdjęcie.
#
ROZUMIEMY ZWIERZĘTA
2018-04-25
19 kwietnia Strażniczki Miejskie odwiedziły dzieci z grupy "0" ze Szkoły Podstawowej Nr 33. Tematem spotkania było uświadomienie najmłodszym zagrożeń jakie mogą na nich czyhać podczas kontaktu z nieznajomym psem. Uwrażliwienie, iż pies przywiązany przed sklepem może być niebezpieczny i nie wolno go głaskać, ani drażnić. Jako wprowadzenie dzieci ułożyły puzzle z wizerunkiem psa. W czasie prelekcji Strażniczki pokazały jak wykorzystać plecak czyniąc z niego tarczę ochronną, oraz jak poprawnie wykonać żółwika. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkową pieczątkę na rękę oraz malowankę.
#
ŚNIADANIE WIELKANOCNE 2018 DLA OSÓB BEZDOMNYCH ORAZ SAMOTNYCH
2018-03-30
Jak co roku i tym razem w Niedzielę Palmową Dom Kultury Słowianin zorganizował Śniadanie Wielkanocne dla osób bezdomnych oraz samotnych. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 3 przy ul. Sowińskiego 31B. Udział we wspólnym świętowaniu wzięło ponad 400 osób. Tradycyjnie do przedsięwzięcia włączyli się Strażnicy Miejscy z Referatu Profilaktyki. Dzień prędzej przygotowywali paczki dla potrzebujących, natomiast w dniu śniadania pomagali w obsłudze.
#
Bezpieczny w domu
2018-03-20
W dniu 7 marca Strażniczki Miejskie wraz z Kaczorkiem Daffi odwiedziły dzieci z Przedszkola Montessori Bona Ventura. Funkcjonariuszki przedstawiły najmłodszym jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie podczas przebywania w domu. Krótko omówiono jakiego typu zachowań należy unikać, aby nie spowodować wypadku inie narazić siebie i innych. Nie bawić się prądem, kuchenką gazową, nie bawić się lekarstwami, nie brać do buzi żadnych pastylek leżących swobodnie na stole czy podłodze oraz nie wychylać się przez okno. Na koniec każe z dzieci dostało od Kaczorka Daffi pieczątkę na rączkę.