OSIEDLA

Działania Strażników OsiedlowychDziałania Strażników Osiedlowych

#
Strażnicy miejscy ujawnili pożar na ulicy Granitowej
2018-10-24
W dniu 23 października około południa strażnicy osiedlowi z Oddziału Prawobrzeże podczas patrolowania swojego rejonu
#
Alkohol szkodzi zdrowiu
2018-10-24
Jak bardzo szkodzi- przekonał się wczoraj pewien mieszkaniec Szczecina, którego chęć wypicia kolejnej porcji trunku doprowadziła do przymusowego unieruchomienia przez funkcjonariuszy.
#
Mandat za spalanie liści
2018-10-19
W dniu 17.10. 2018 roku pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym około godziny 18 strażnicy patrolujący rejon osiedla Skolwin na ulicy Inwalidzkiej zauważyli gęsty dym wydobywający się z ogrodów działkowych, strażnicy zlokalizowali działkę, na której spalane były w dużej ilości liście orzecha. Kobieta która spalała te liście oświadczyła, że „robi porządki na działce”. Funkcjonariusze poinformowali panią, że spalanie odpadów roślinnych jest wykroczeniem z art. 191 ustawy o odpadach i ukarali mandatem. Na koniec strażnicy przypomnieli sposoby na zagospodarowanie odpadów zielonych: można przekazać je do Ekoportu, kompostować lub gromadzić w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach, w jakie winny być wyposażone ogrody działkowe.
#
Sprawca wywozu śmieci do lasu namierzony przez strażników miejskich
2018-10-01
Po nitce do kłębka, czyli jak strażnicy dotarli do sprawcy nielegalnego pozbywania się śmieci…
#
Strażnicy z Referatu Wodnego usunęli pływające przeszkody
2018-09-25
Wczoraj w godzinach popołudniowych strażnicy miejscy z Referatu Wodnego SM mieli ręce pełne roboty.
#
47 rowerów odnaleźli miejscy strażnicy
2018-09-19
To jest wyjątkowy sezon w wypożyczaniu miejskich rowerów. Piękna pogoda sprzyjała szczecinianom ( i nie tylko) w podróżowaniu po mieście na dwóch kółkach. Bike-S cieszy się kolejny rok wielkim uznaniem a ilość wypożyczeń miejskich rowerów bije rekordy! Szkoda tylko ,że niektórzy po skorzystaniu z roweru beztrosko go porzucali. Strażnicy odnajdowali rowery w różnych, nieraz bardzo dziwnych miejscach. Pół biedy, jeśli nie były uszkodzone. Niestety, niektóre padły ofiarą ludzkiej bezmyślności i braku poszanowania wspólnej własności. Tylko wczoraj strażnicy z oddziału Prawobrzeże Straży Miejskiej odnaleźli 4 rowery, od początku tegorocznego sezonu uruchomienia stacji Bike-S w mieście tych rowerów znaleźli 47. Wszystkie zostały przekazane pracownikom obsługującym stacje rowerowe.
#
Wspólne sprzatanie plaży Mieleńskiej
2018-09-13
Kolejny raz strażnicy miejscy z Referatu Wodnego pomogli w sprzątaniu nabrzeża plaży Mieleńskiej. 12 września Referat Wodny Straży Miejskiej pomagał w realizacji Alertu 24985<https://alertszczecin.pl/alert2a/> dotyczącego zalegających śmieci na nabrzeżu pasażerskim plaży Mieleńskiej. Z uwagi na to, iż jest to wyspa na akwenie wodniacy udzielili wsparcia w postaci sprzętu (łodzi SM). Po umówieniu szczegółów z firmą Suez strażnicy przeprawili się łodzią razem z pracownikami w rejon działania Wyspa Wielka Kępa. Utylizacja śmieci i kontrole Uprzątnięto teren, w wyniku którego uzyskano 6 dużych worków śmieci bytowych oraz złom i opony. Śmieci zostały przetransportowane do Centrum Żeglarskiego, skąd firma Suez zabrała je do utylizacji. Teren będzie systematycznie kontrolowany przez patrole wodne Straży Miejskiej.
#
Strażnicy odholowali barakowóz
2018-09-06
Okazuje się,że można odholować nawet mobilny dom na kółkach…
#
W pogoni za lisem
2018-09-05
Dzisiaj dyżurni straży miejskiej odebrali kilka alarmujących telefonów. Wszystkie dotyczyły biegającego ulicą Goleniowską lisa. Mieszkańcy obawiali się o bezpieczeństwo swoich dzieci; nie mieli pewności, czy wałęsający się lisek nie jest chory. Na miejsce udali się natychmiast strażnicy osiedlowi z Oddziału Prawobrzeże. Po spenetrowaniu okolic ulicy Goleniowskiej znaleźli błąkającego się zwierzaka. Zachowując wszelkie środki ostrożności odłowili lisa, następnie wezwali na miejsce łowczego miejskiego. Lis umieszczony w radiowozie grzecznie czekał…Łowczy zabrał zwierzaka. Po wykonaniu niezbędnych oględzin w celu określenia jego kondycji ( zwierzę nie było poranione ani chore) wypuścił lisa w miejscu, w którym jest jego naturalne środowisko- wrócił do lasu.
#
Płonący pustostan
2018-07-10
W niedzielę 8 lipca około południa strażnicy osiedlowi z Oddziału Północ Straży Miejskiej zobaczyli bardzo duże zadymienie w okolicy ulicy Stołczyńskiej. Jak się okazało w okolicy stadionu OKS Świt Skolwin płonął dwukondygnacyjny pustostan, w którym kiedyś mieścił się hotel. Zaalarmowana Straż Pożarna przyjechała na miejsce i ugasiła pożar, następnie po ugaszeniu ognia spenetrowano wypalone wnętrza budynku, sprawdzając czy nikt nie przebywał w środku. Na szczęście nikogo nie odnaleziono i nic nie wskazywało, by ktoś tam przebywał podczas pożaru.