Strona główna

AKTUALNOŚCIAKTUALNOŚCI

Zgłoś "Do nas"
2008-09-12
Od dnia dzisiejszego Państwo mogą zgłaszać nam wszelkie nieprawidłowości, występujące na terenie miasta Szczecina, poprzez elektroniczny formularz "Do nas". Wszystkie zgłoszenia od Państwa otrzyma dyżurny SM-DTM i niezwłocznie przekaże do realizacji strażnikom miejskim, właściwym instytucjom lub służbom.
Szachowy turniej o puchar Komendanta Straży Miejskiej
2008-09-11
11 września w Centrum Terapeutycznym Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo "Tęcza" odbył się turniej szachowy.
Goło... niewesoło
2008-09-11
W dniu wczorajszym w okolicach Parku Klęskowo biegał obnażony 34-letni mężczyzna. Siał postrach wśród dzieci demonstrując swoje "atrybuty męskości", w drugiej ręce trzymał butelkę z piwem.
Kamizelki kuloodporne dla strażników miejskich
2008-09-10
Straż Miejska ogłosiła przetarg na zakup kamizelek kulo-, nożo-, igło-odpornych. Planujemy zakup 16 sztuk takiego sprzętu. Takie kamizelki są nam potrzebne dla poprawy własnego bezpieczeństwa.
Inauguracja roku szkolnego ze strażnikami szkolnymi
2008-09-08
Rok szkolny 2008 / 2009 rozpoczęli nie tylko uczniowie szczecińskich szkół, ale i strażnicy szkolni. To już drugi rok istnienia patroli szkolnych. Wyznaczone zadania są takie same, jak w ubiegłym roku.
"Dziki lokator" z siekierą
2008-09-05
Mogłoby się wydawać zwykła interwencja, asysta jakich wiele wykonują strażnicy. A jednak ta mogłaby się skończyć tragicznie dla nich.
Bardzo drogi kawałek... papieru
2008-09-01
Długo, bo 8 lat, będzie miał czas myśleć pewien mieszkaniec naszego miasta o tym, że nie warto śmiecić. W jego przypadku rzucenie papieru na ulicę będzie go kosztowało 8 lat odsiadki.
Legwan na "gigancie"
2008-08-26
Dzisiaj w godzinach nocnych przy Przychodni Wojskowej na ul. Piotra Skargi patrol Straży Miejskiej zauważył niecodzienne zjawisko. Po parkingu placówki medycznej spokojnie spacerował sobie uroczy, zielony... legwan.
W obronie napadniętych kobiet
2008-08-21
Agresja niektórych ludzi po prostu przeraża, tak jak zdarzenie z dzisiejszego dnia. Z pozoru zwyczajny spacer dwóch pań z psem w okolicy ulicy Niemcewicza i Kadłubka skończył się dla nich fatalnie.
Znak drogowy otworzył furtkę do działania
2008-08-07
Wiele problemów zarówno mieszkańcom, jak i rowerzystom dostarczała ulica Wikiewicza, a właściwie jej fragment traktowany jako ścieżka rowerowa. Kierowcy zastawiali ją swoimi samochodami, tworząc nieformalny punkt ich sprzedaży, mini giełdę.