AKTUALNOŚCI

Wigilia dla Samotnych,Bezdomnych i Ubogich 2018Wigilia dla Samotnych,Bezdomnych i Ubogich 2018

Już po raz kolejny odbyła się Wigilia dla bezdomnych, samotnych i ubogich mieszkańców Szczecina organizowana przez DK Słowianin. 19 grudnia w hali sportowej przy ulicy Sowińskiego ponad 400 osób zasiadło do wigilijnego stołu. Dzielono się opłatkiem, składano życzenia i wspólnie śpiewano kolędy. Na odświętnie przystrojonych stołach pojawiło się 12 tradycyjnych potraw. Przygotowano również paczki z żywnością dla wszystkich uczestników. Dzień wcześniej pakowaniem paczek zajęły się strażniczki miejskie z Referatu Profilaktyki, a w trakcie uroczystej wieczerzy wydawały posiłki, które serwowali uczniowie-wolontariusze. To już tradycja, od wielu lat szczecińscy strażnicy pomagają w organizacji Wigilii dla najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. W tegorocznej wigilii udział wzięło ponad. 400 osób. Jak co roku towarzyszyła jej cudowna atmosfera i świąteczny program artystyczny, w trakcie którego uczestnicy wspólnie zaśpiewali polskie kolędy. Momentem szczególnym były jednak życzenia świąteczne, które nieznani sobie ludzie składali sobie dzieląc się opłatkiem.

Uczestnikami spotkania byli podopieczni Polskiego Komitetu Opieki Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża, CARITASU oraz pensjonariusze noclegowni.

Impreza jest realizowana ze środków społecznych przy ogromnym wsparciu sponsorów i zaangażowaniu wolontariuszy – m.in.uczniów szczecińskich szkół i strażniczek miejskich z Referatu Profilaktyki