AKTUALNOŚCI

Szczecińscy strażnicy miejscy włączyli się do akcji "Tytka charytatywna"Szczecińscy strażnicy miejscy włączyli się do akcji "Tytka charytatywna"

Zawsze warto pomagać, aby zobaczyć radość w oczach innych. Ta myśl przyświecała szczecińskim strażnikom miejskim, którzy włączyli się w zainaugurowaną w listopadzie ogólnopolską akcję „Tytka charytatywna”.

Każdy z nas może na co dzień podzielić się z innymi dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością. Dzięki takim akcjom jak Tytka charytatywna można w praktyczny sposób zaangażować się w pomoc osobom potrzebującym. Idea akcji opiera się na wypełnieniu papierowej torby (zwanej w różnych regionach „tytką”, „tutką” ) artykułami pierwszej potrzeby – spożywczymi i chemii gospodarczej– które zostaną następnie rozprowadzone wśród ubogich. W akcję chętnie angażują się również instytucje i firmy, które wypełniają je zakupionymi przez siebie produktami a następnie dostarczają do parafialnych Caritas.

W tą szczytną ideę niesienia pomocy włączyli się też szczecińscy strażnicy miejscy. Przygotowali z własnych środków kilkanaście papierowych toreb i zapełnili je artykułami, które na pewno przydadzą się osobom potrzebującym i bezdomnym. Dzisiaj te dary miejscy funkcjonariusze zawieźli do Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przy ul. Wieniawskiego 5 i złożyli na ręce dyrektora, ks. Macieja Szmuca.