AKTUALNOŚCI

Strażniczki szkolne udaremniły jazdę na podwójnym gazieStrażniczki szkolne udaremniły jazdę na podwójnym gazie

Funkcjonariuszki wracały na bazę ze szkoły, w której prowadziły zajęcia dla najmłodszych. Tematem prelekcji było -nomen omen- bezpieczeństwo na drodze ! Po godzinie 14.00 jadąc ulicą Taczaka i Szeroką strażniczki zauważyły zaparkowany na środku przejścia dla pieszych pojazd marki Honda. Natychmiast zatrzymały swój radiowóz, włączyły sygnały świetlne i podeszły do tak niefortunnie zaparkowanego auta, aby zwrócić uwagę kierowcy, iż takie zatrzymanie pojazdu jest absolutnie zabronione i niebezpieczne. Kierujący otworzył drzwi pojazdu i podczas próby wylegitymowania kierowcy funkcjonariuszki wyczuły od niego silną woń alkoholu. Jedna ze strażniczek poprosiła o wyjęcie kluczyków ze stacyjki ( znajdowały się w pozycji „zapłon”) , kierujący zamknął pojazd i schował kluczyki do kieszeni. W trakcie rozmowy z mężczyzną przyznał się on do wypicia wina, lecz nie wiedział w jakiej ilości a następnie do kierowania pojazdem. Jako powód takiego zachowania podał skomplikowaną sytuację rodzinną…

Przez dyżurnego został wezwany patrol policji, w trakcie legitymowania nietrzeźwy, jak się później okazało ,mężczyzna podał nieprawidłowe dane. Przekręcenie nazwiska było w tym przypadku efektem znacznego upojenia alkoholowego, po przebadaniu alkomatem przez przybyły na miejsce patrol policji okazało się, iż jest to 1,48 mg/l czyli 3 promile.

Nietrzeźwy kierowca został przekazany policjantom, którzy przewieźli go na KP Pogodno w celu dokończenia czynności.

Wszystkich obserwujących zdarzenie i komentujących w niewybredny sposób działania strażniczek (ubranych w ostrzegawcze kamizelki odblaskowe )m.in. fakt zatrzymania na „błyskach” radiowozu za pojazdem marki Honda) informujemy, iż takie umiejscowienie samochodu służbowego straży miejskiej podyktowane zostało koniecznością. Uniemożliwiło to ewentualne oddalenie się z miejsca zdarzenia pijanego kierowcy.