AKTUALNOŚCI

Strażnicy miejscy udaremnili dalszą jazdę na" podwójnym gazie"Strażnicy miejscy udaremnili dalszą jazdę na" podwójnym gazie"

W dniu 12 czerwca około godziny 23.00 dwaj strażnicy miejscy z patrolu interwencyjnego zauważyli w okolicy ronda Gierosa dziwnie zaparkowany pojazd, stał na wewnętrznym pasie ruchu a jego koła oparte były o krawężnik. Patrolowcy natychmiast zatrzymali swój radiowóz i udali się do nieprawidłowo zaparkowanego auta. Obok tego samochodu stał jakiś mężczyzna( jak się potem okazało świadek wcześniejszej, jak to określił ”dziwnej jazdy” tego pojazdu). Funkcjonariusze podeszli do siedzącego w aucie kierowcy, pytając co się stało? Uzyskali od niego informację ,że na chwilę stracił panowanie nad swoim autem i uderzył w krawężnik podczas zjazdu z ronda. W czasie tego manewru uszkodził sobie koło. Od kierowcy strażnicy wyczuli bardzo wyraźną woń alkoholu, zatem natychmiast został on przetransportowany do radiowozu straży miejskiej w celu uniemożliwienia próby ewentualnej ucieczki. Następnie funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd, którym jechał nietrzeźwy mężczyzna: wyłączyli silnik i zaciągnęli hamulec postojowy. Na miejsce została wezwana policja z ruchu drogowego KMP, wcześniej kierowca został wylegitymowany przez strażników. Po zbadaniu przez policję okazało się ,że w wydychanym powietrzu miał około 0,75 mg/l tj. 1,5 promila alkoholu!

Podczas prowadzonych czynności do załogi straży miejskiej podjechał inny kierowca oświadczając, że przed kilkoma minutami na ulicy Okulickiego musiał ratować się ucieczką wjeżdżając na chodnik, gdyż kierowca tego oto zatrzymanego pojazdu jechał całą szerokością drogi stwarzając realne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi. Podziękował strażnikom za podjęcie interwencji a tym samym za wyeliminowanie z ruchu , jak to określił, potencjalnego zabójcy na drodze.

Wstępne oględziny pojazdu wykazały uszkodzenia dwóch przednich kół i urwany element zawieszenia następnie został odholowany na policyjny parking a mężczyznę przewieziono na PDOZ.

Strażnicy udali się przesłuchanie na KP Pogodno na okoliczność ujęcia pijanego kierowcy.