AKTUALNOŚCI

Strażnicy miejscy na zajęciach z ...wirtualnych symulacji medycznychStrażnicy miejscy na zajęciach z ...wirtualnych symulacji medycznych

Strażnicy miejscy w dniach 07-08.12.2017 wzięli udział w drugiej edycji projektu pt. „Wirtualna Symulacja Medyczna dla bezpieczeństwa publicznego w Województwie Zachodniopomorskim.”

Projekt jest realizowany przez Fundację Zawsze Bezpieczni w ramach zadania publicznego . W ramach projektu doskonalono, nabyte już w trakcie kilku szkoleń przypominających, umiejętności funkcjonariuszy m.in. straży miejskiej .Głównym celem projektu jest realizacja treningu postępowania z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz treningu postępowania na miejscu wypadku z dużą liczbą poszkodowanych.

W trakcie szkolenia uczestnicy brali udział w sesjach treningowych na podstawie przygotowanych scenariuszy oraz trenowali czynności związane z udzielaniem pierwszej pomocy oraz wykonywaniem segregacji medycznej. Każdy z uczestników miał do swojej dyspozycji indywidualne stanowisko szkoleniowe wyposażone w Wirtualny Symulator Medyczny (zestaw sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem). Zastosowana technologia do złudzenia sprawiała wrażenie realnego uczestnictwa w wirtualnym świecie odwzorowującym rzeczywiste zdarzenie.

Udział w szkoleniu był bezpłatny. W zajęciach symulacyjnych wzięło udział 40 strażników miejskich.