AKTUALNOŚCI

Dzień Strażnika Miejskiego 2018Dzień Strażnika Miejskiego 2018

Straż Miejska Szczecin w dniu 19 września obchodziła swoje coroczne święto- Dzień Strażnika Miejskiego. O 9 rano na Cmentarzu Centralnym delegacja Straży Miejskiej złożyła kwiaty i znicze na grobach zmarłych pracowników i funkcjonariuszy z naszej jednostki, którzy odeszli już na wieczną służbę W samo południe rozpoczęliśmy uroczystość Liturgią Eucharystyczną sprawowaną w Kościele p/w św. Trójcy przy ul.Żołnierskiej 1a. W trakcie mszy strażnicy podziękowali za opiekę podczas pracy i poprosili o błogosławieństwo podczas pełnienia dalszej służby na rzecz społeczności lokalnej.

O godzinie 14.00 na na placu przy Komendzie Straży Miejskiej rozpoczęła się oficjalna część: uroczysty apel z okazji Dnia Straży Miejskiej z udziałem zaproszonych gości: Prezydenta Miasta, lokalnych władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych, gości z innych jednostek SM i rodzin strażników miejskich.

Uroczystość rozpoczęliśmy od złożenia meldunku Prezydentowi Miasta Szczecin Panu Piotrowi Krzystkowi oraz Komendantowi Straży Miejskiej Szczecin , Panu Leonowi Gajewskiemu. W tej części obchodów święta miejskich funkcjonariuszy odbyło się ślubowanie nowo przyjętych aplikantów, wręczenie awansów i wyróżnień strażnikom, którzy wykazali się zaangażowaniem w codzienną pracę na rzecz i dla mieszkańców naszego miasta

Od momentu powołania szczecińskiej formacji upływa 27 lat…W tym zaś roku przypadła okrągła rocznica: 25-lecie przekształcenia szczecińskiej Straży Miejskiej w samodzielną jednostkę budżetową. Przez ten okres przeszliśmy transformację zarówno pod względem wizualnym, jak i przede wszystkim kompetencyjną. Jedno nie zmieniło się od lat: zostaliśmy powołani do strzeżenia porządku i ładu publicznego i na straży tego porządku stoimy i dzisiaj…